Zazadin Hanı’nı Sille’de resmettiler

Zazadin Hanı'nı Sille'de resmettiler

NEÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü akademisyen ve öğrencileri tarafından Sille Barajı kıyısındaki Sille Tabiat Okulu duvarına çizilen “Zazadin Hanı” beğeni topluyor

23 Aralık 2020 - 12:14

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü tarafından gerçekleştirilen kültür-sanat çalışmalarında yeni durak Sille oldu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyen sanatçıları Prof. Mustafa Küçüköner, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Türe, Dr. Öğr. Üyesi Ömer Tayfur Öztürk ve Resim Bölümü öğrencilerinden seçtikleri gönüllüler ile Sille Barajı kıyısındaki Sille Tabiat Okulu duvarına “Zazadin Hanı” kapısını resmetti. 

Çalışma hakkında bilgi veren Prof. Mustafa Küçüköner, “Bu duvar resmini, kültür mirasımız olan Zazadin Hanı’nı kilometrelerce uzaklıktan alıp minik öğrencilerimizin gözlerinin önüne getirerek, ecdat yadigârı tarihimizin çocuklarımız tarafından hatırlanmasını sağlamak ve insanlık tarihinin beşiği Çatalhöyük’ü hatırlatarak geçmişten geleceğe kültürel bir bağ kurulmasına destek amacı ile yapmaya çalıştık. Bu duvar resminde emeği geçen Prof. Mustafa Küçüköner’e, Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Türe’ye, Dr. Öğr. Üyesi Ömer Tayfur Öztürk’e ve Resim Bölümü öğrencilerimize ve projeyi destekleyen Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Cem Zorlu hocamıza da desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Küçüköner, zorlu pandemi sürecinde uzaktan eğitimin zorluklarını ve toplumsal buhranları bertaraf edercesine özveriyle yapılan bu özel çalışmanın yüz yüze eğitime geçildiğinde Sille Tabiat Okuluna gelecek olan anaokulu ve ilkokul öğrencileri beklediğini söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste bugün rakamlar düşüşte
Koronavirüste bugün rakamlar düşüşte
İlhan Palut: Hatalarımızdan ders alacağız
İlhan Palut: Hatalarımızdan ders alacağız