Yunaklı öğrenciler "O Ses Saray"da yarıştı

Yunaklı öğrenciler "O Ses Saray"da yarıştı

Yunak  ilçesinin Saray mahallesinde “O Ses Saray” ses yarışmasına katılan öğrenciler, popüler şarkıları yorumlayarak kıyasıya yarıştı

13 Ocak 2020 - 12:14

Konya'nın Yunak ilçesine bağlı Saray Mahallesinde bulunan Saray Ortaokulunca “O Ses Saray“ ismiyle ses yarışması gerçekleştirildi. Öğrencilerin  kendi yeteneklerini keşfedebilmek, keşfettikleri yetenekleri sergileyebilmek ve özgüvenlerini geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışmaya katılan öğrenciler, sahne performanslarıyla adeta  sanatçılara nazire yaptılar. Yarışmaya 3 aylık süreçte hazırlanan öğrenciler, seslendirdikleri parçalarla hünerlerini sergiledi.

Saray Ortaokulu Konferans Salonunda düzenlenen ses yarışmasına, 30 öğrenci katıldı. Elemeler sonunda finale kalan 11 yarışmacı, birincilik için yarıştı. İlçe protokolünün jüri üyeliği yaptığı yarışmaya katılan öğrenciler hem jüri üyelerine hem de misafirlere seslerini beğendirmek için büyük gayret sarf etti. Öğrencilerin performansı karşısında zorlanan jüri üyelerinin değerlendirmesi sonucu, "Mağusa Limanı"nı seslendiren Sultan Yapıcı üçüncü, “Dünya Tek Biz İkimiz” parçasını seslendiren Beren ve Ceren Güler isimli ikiz kardeşler ikinci, "Erik Dalı" adlı şarkısıyla Zehra Kuru - Melike Akgöz ikilisi yarışmanın birincisi oldu. Kıyasıya geçen yarışma sonucunda dereceye giren öğrenciler sevinçlerini, öğretmen ve aileleri ile paylaştı. Dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

Yarışmanın ödül töreninde konuşan Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, yarışmaya emeği geçenlere teşekkür ederek, bu tür aktivitelerin eğitimin bir parçası olduğunu söyledi.

Programa Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut’un yanı sıra Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Hayırsever İş Adamları Resul Güler ve Hıdır Koyuncu, Yunak İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, Yunak Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kadir Öztaş, Yunak İlçe Jandarma Komutanı Adem Güneş, diğer daire ve kurum amirleri ile davetliler katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamu araçları koronavirüs için çalışacak
Kamu araçları koronavirüs için çalışacak
Beyşehir Yeni Sanayi Sitesi'nde çalışmalar hızlandı
Beyşehir Yeni Sanayi Sitesi'nde çalışmalar hızlandı