Yunak’ta Mevlid-i Nebi programı

Yunak'ta Mevlid-i Nebi programı

03 Aralık 2019 - 10:54

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü tarafından hazırlanan 'Mevlid-i Nebi' programı ilgi ve beğeniyle izlendi.

Yunak Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapılan program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra Okul Müdürü İsmail Hakkı Özkan tarafından açılış konuşması yapıldı. Özkan, konuşmasında peygamberimizin kendilerine bir rehber olduğunu belirterek, peygamberin gençlere verdiği değeri örneklerle anlattı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, programda emeği geçenlere teşekkür ederek, "Peygamberimizin örnekliğini ve insanlığa takdim ettiği değerleri anlamayı, toplumumuzun her kesimine ve gönül coğrafyamıza anlatmayı ve tanıtmayı, günümüz problemlerine nebevi referanslarla çözüm üretmeyi ve milletimizde var olan Peygamber sevgisini pekiştirmeyi amaçlayan bir programı icra ettik. Emeği geçenlere teşekkür ederim" dedi.

Öğrencilerce hazırlanan kısa filmin ardından okul korosu tarafından birbirinden güzel ilahiler icra edildi. DİB'in "Peygamberimiz ve Aile" temalı kısa film gösterimi ilgiyle izlenirken, okul öğrencilerinin oynadığı "İslam'ın Doğuşu" konulu tiyatro izleyenlerden tam not aldı.

Program Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut'un öğrencilere teşekkür etmesi ve ardından toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Mevlid-i Nebi programına Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut İşcan, daire amirleri, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir, ilçelere otobüs şoförü alacak
Büyükşehir, ilçelere otobüs şoförü alacak
​​​​​​​“Kardeş ülke Azerbaycan yalnız değildir”
​​​​​​​“Kardeş ülke Azerbaycan yalnız değildir”