Yunak’ta alınan tedbirler koronaya geçit vermedi

Yunak'ta alınan tedbirler koronaya geçit vermedi

Yunak Kaymakamlığı tarafından alınan tedbirler sayesinde dünyayı ve Türkiye'yi etkisi altına alan koronavirüs salgını ilçede henüz görülmedi ve vaka yaşanmadı

15 Nisan 2020 - 12:18 - Güncelleme: 15 Nisan 2020 - 13:35

Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut’un Hıfzısıhha Kurulu kararıyla il dışından veya diğer ilçelerden Yunak’a gelenlere 14 gün boyunca evlerinde karantina uygulaması başlatıldı. İlçe merkezine dış mahallelerden gelen vatandaşların girişlerine ise sağlık personeli tarafından ateşleri ölçülerek izin verildi.

Korona virüs salgını kapsamında alınan kararlar sayesinde 25 bin nüfuslu Yunak ilçe ve köylerinde bu güne kadar testi pozitif çıkan bir hastanın bulunmadığını kaydeden Kaymakam Akbulut, koronavirüs ile mücadelenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun hem de Konya Valiliğinin aldığı kararlar ile yürütüldüğünü söyledi.

Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut, “Yunak  için de özel olarak kararlar almamız gerekiyor. Çünkü Yunak ilçemiz il merkezine çok uzak. Koronavirüs buraya bulaşırsa çok büyük problem yaşayacağımızın hepimiz farkındayız. Yunak’lı hemşerilerim de bunun farkında. Sağ olsunlar aldığımız kararlara destek veriyorlar. Valimiz Cüneyt Orhan Toprak’ın bilgisi dahilinde köylerden gelen özel araçları da sıkı kontrol altında tuttuk. Özel aracı olan herkes İlçeye kafasına göre gelemeyecek. Bir araçta en fazla 3 kişi seyahat edecek dedik ve bunu duyurduk. İnşallah bu kararlar güzel bir şekilde uygulanıyor. Şimdiye kadar bir vakamız olmadı” dedi.

Yunaklı  vatandaşlar ise yol kontrolü gerçekleştiren güvenlik güçlerine teşekkür ederek, “Bu uygulamalardan çok memnunuz. Sağ olsun kaymakamımız böyle bir karar aldı. Bu karar sayesinde herkes istediği gibi gelemeyecek. İlçemizde alınan tedbirler tam yerinde tedbirlerdir” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Kum fırtınasında zincirleme kaza: 9 araç birbirine girdi
Kum fırtınasında zincirleme kaza: 9 araç birbirine girdi