Yunak’ta 65 yaş üstünün ihtiyaçlarını Vefa grubu...

Yunak'ta 65 yaş üstünün ihtiyaçlarını Vefa grubu karşılıyor

Konya’nın Yunak İlçesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmalarına başladı

26 Mart 2020 - 12:33

Korona virüs salgınına karşı önlem almak amacıyla ülke genelinde 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yönelik alınan sokağa çıkma yasağı sonrasında bu kesimin zorunlu ihtiyaçlarını yaşadıkları ikametlerde gidermek maksadıyla il ve ilçelerde oluşturulmaya başlanan Vefa Sosyal Destek Grubu, Yunak ilçesinde de mesaiye başladı.

İlçe Kaymakamlığı görevlileri, bu çerçevede yasak nedeniyle evlerinden çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunan hastaları ikametlerinde sık sık ziyaret ederek, talep ve isteklerini yerine getirmeye çalışıyor.

Derebucak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, ilçede 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunanlara yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Vefa Sosyal Destek Grubu ve bu gruba bağlı 4 alt çalışma grubu oluşturduklarını dile getiren Akbulut, "İlçemizin toplam 43  mahallesinde bulunan tüm 65 yaş üstü vatandaşlarımızın ve kronik rahatsızlığı olanların zaruri ihtiyaçları bu grup tarafından hızla giderilmeye başlanmıştır. 112, 155, 156 ve (0332) 851 20 42 numaralı telefonlardan Yunak Vefa İletişim Merkezi’ne düşen ilaç ve gıda malzemesi ile karşılanmadığı takdirde vatandaşlarımızın zora düşecekleri istekler de gecikmeksizin yerine getirilmektedir. Bu talepler yerine getirilirken nazik ve güler yüzlü çalışan personelimiz, gittikleri evlerde vatandaşlarımıza Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını da iletmektedir” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti