Yunak protokolünden pazarda koronavirüs denetimi

Yunak protokolünden pazarda koronavirüs denetimi

Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut ve Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üzeri ile kronik hastalığı olan vatandaşların ikametgahlarından ayrılma kısıtlaması getirmesi nedeniyle ilçe pazarında inceleme ve denetlemelerde bulundu.

25 Mart 2020 - 14:45

Kaymakam Mehmet Erdem Akbulut, pazar yerinde bulunan esnaflara Bakanlık tarafından getirilene kuralları hatırlattı. Zorunlu olmadıkça vatandaşların evlerinden çıkmamaları konusunda uyarıda bulunan Akbulut, sebze ve meyve pazarında esnafların görüşlerini alarak, alınması gereken tedbirlere riayet edilmesini istedi. Akbulut, pazar esnasına maske ve eldiven dağıtarak takmalarını istedi.

Akbulut, "Pazarda bulunan 65 yaş üstü vatandaşlarımıza gereken uyarılar yaparak cezai işlem yapılacağını hatırlattık. Kurallara uymayan hiç kimseye tavız verilmeyecek. İnsanların sağlığını dikkate almayan duyarsız bir toplum olmamalıyız’’ dedi.

Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, Yunak Belediye Başkanı Abdullah Emre Demirhan, Belediye Başkan Yardımcıları Hacı Ersan, Bekir Coşkun, Belediye zabıta ekipleri, Emniyet personeli Koronavirüs (Covıd-19) tedbirleri kapsamında esnafları tek tek ziyaret ederek, pazara gelen vatandaşlara kolonya ile dezenfekte etti. Vatandaşların pazara dezenfekte edilerek girmeleri sağlandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Mehmet Ekin'in babası vefat etti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti
Son 24 saatte 207 kişi koronavirüsten hayatını kaybetti