Yokuş’tan polis ve jandarma için ikramiye teklifi

Yokuş'tan polis ve jandarma için ikramiye teklifi

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, Covid-19 salgını mücadelesinde fiili olarak görev yapan polis ve jandarma hizmet sınıfına iki maaş Bayram İkramiyesi verilmesine yönelik Meclis Başkanlığına kanun teklifi verdi.

14 Nisan 2020 - 13:27

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, küresel salgın haline gelen Covid-19 ile mücadelede üstün gaayretler gösteren polis ve jandarma ekiplerine ödül olarak iki maaş bayram ikramiyesi verilmesi için kanun teklifi verdi.

Koronavirüsün ülkemizde 10.03.2020 tarihinde görülmesiyle birlikte Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığında çalışan kolluk kuvvetlerinin büyük bir özveri ile milletimizin sağlığı, asayişi ve devletin güvenliği için çalıştığını hatırlatan Yokuş, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Milletimizin, yurdumuzun ve devletimizin geleceği, ekonomik yönden kalkınması her şeyden önce kolluk kuvvetlerimizin mesleklerinde göstereceği başarıya bağlıdır. Polis ve Jandarmanın önemli bir kısmı ekonomik ve sosyal durumları nedeniyle toplumdaki itibarlarının azaldığını düşünmektedir. Bununla birlikte bir kısmı ailelerinden ayrı kalmakta bir kısmı da ayrı şehirlerde görev yapmaktadır.

Kolluk kuvvetlerimize verilen ücret gündelik hayatlarındaki zorunlu harcamaları dahi karşılamaktan uzakken, ülkemizi ve milletimizi tehdit eden Covid-19 salgınıyla birlikte çalışma şartları daha da ağırlaşmıştır. Vatandaşların can güvenliğinin yanında sağlığını da korumakta yükümlü olan kolluk kuvvetlerimiz, gece gündüz ayrımı yapmadan, izin kullanmadan salgının yayılmasına karşı büyük çaba sarf etmekte, bu doğrultuda kendi sağlıklarını da tehlikeye atmaktadırlar. 

Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı hizmet sınıfında fiili olarak görev yapan kolluk kuvvetlerimizin ekonomik sorunlarına bir nebze çözüm üretilmesi amacıyla Ramazan ve Kurban Bayramında iki maaş ikramiye verilmesine yönelik kanun teklifi verdim. Gazi Meclisimizin, salgın nedeniyle görevlerini zorlu şartlar altında yerine getiren kolluk kuvvetlerimize karşı teklifimizi destekleyeceklerini umuyorum”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüsten son 24 saatte 161 kişi hayatını kaybetti
Koronavirüsten son 24 saatte 161 kişi hayatını kaybetti
Pekdemir: Arınç'ın açıklamaları kabul edilemez
Pekdemir: Arınç'ın açıklamaları kabul edilemez