Yokuş’tan Belediye Meclisi’nin "Mısıroğlu"...

Yokuş'tan Belediye Meclisi'nin "Mısıroğlu" kararına tepki

Yokuş, “Atatürk’e ve onun kurduğu Cumhuriyet’e, İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’a hakaret eden ‘Fesli Kadir’in’ isminin Konya’mızda bir caddeye verilmesi kararından bir an önce vazgeçilmelidir” dedi

09 Ağustos 2021 - 13:56

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Temmuz ayı toplantısında; Konya merkez ve ilçelerinde imar planına göre açılmış veya açılacak olan cadde ve sokaklara isim verilmesine dair İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporunun aynen kabulüne karar verildi. 13 Temmuz 2021 tarih ve 2021/377 sayılı komisyon raporunda şu ifadelere yer verildi:

“Konya merkez ve İlçelerinde bulunan, imar planına göre açılmış veya açılacak olan cadde ve sokaklara; Merhum Yörük Hacı Mustafa Efendi, Sümer Koçak, Nezir Sonakın, Rıfat Çalışkan, Mustafa Cengiz, Hakan Kılıç, Davut Berber, Hüseyin Alpmala, Kadir Mısıroğlu, Karabağ ve Kazakistan isimlerinin verilmesi Komisyonumuzca uygun görülmüştür.”

“BU KARARDAN VAZGEÇİN”

Belediye’nin açılacak yeni cadde ve sokaklardan birine Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığıyla bilinen Kadir Mısıroğlu isminin verilmesi kararına İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş tepki gösterdi.

“Kimsenin Konya’mız ve Cumhuriyet düşmanı birisinin ismini yan yana getirmeye hakkı yoktur” diyen Yokuş, “Atatürk’e ve onun kurduğu Cumhuriyet’in yanı sıra İstiklal Marşı’mızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’a da hakaret eden ‘Fesli Kadir’in’ isminin Konya’mızda bir caddeye verilmesi kararından bir an önce vazgeçilmelidir. Her fırsatta ‘Konya’nın adını kötülemeyin’ diyen Konya Büyükşehir Belediyesi yetkilileri bu kararla Konya’mızı kamuoyunda Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı olarak göstermektedir. Belediye daha öncede resmi sosyal medya hesaplarından bu Mısıroğlu’nun ölüm yıl dönümünü hazırladığı özel video ile anmıştı. O zaman da hem vatandaşlar hem de biz tepkimizi dile getirmemize rağmen belediye bildiğini okudu. İlla şehrimize isim arıyorsanız, şehrimize hizmet etmiş önemli isimler ya da vatanımız için canını veren şehitlerimizin isimlerini verin. Belediyenin bu Kadir Mısıroğlu sevdasından vazgeçmesini ve bu yanlış kararı tekrar gözden geçirmesini arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor, stadyumda çalıştı
Konyaspor, stadyumda çalıştı
"Kooperatifimizin seçimi hepimiz için dönüm noktası olacak"