Yiğit: Uzaktan eğitimde başarılı olamadılar

Yiğit: Uzaktan eğitimde başarılı olamadılar

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Yiğit, eğitimin pandemi sürecinde büyük zorluklar içinde yapılmaya çalışıldığını, Milli Eğitim Bakanlığı'nın da bu süreçte görevini yerine getiremediğini savundu

21 Ocak 2021 - 13:12

Eğitim-İş Konya Şube Başkanı Özgür Ulaş Yiğit, eğitimde 2020-2021 yılının ilk dönemini değerlendirerek, çok sıkıntılı geçen ilk dönemde Milli Eğitim Bakanlığı'nın sınıfta kaldığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın pandemi döneminde milyonlarca öğrenciyi öğrenim sürecine dâhil edemediğine dikkat çeken Yiğit, "Bu süreçte notla değerlendirme yapılamayacağı ibaresi bulunan Bakan, kendi genelgesini utanıp sıkılmadan işgüzarlıkla değiştirmiş, derslere girmeyen, giremeyen öğrenci ayırımını ortadan kaldırarak kendi eksikliğini, kendi becerisizliklerini öğretmenlerimizi kullanarak örtbas etmeye çalışmıştır. Tüm bunlar yetmezmiş gibi pandeminin en yoğun günlerini yaşadığımız şu günlerde, Sayın Milli Eğitim Bakanı'nın, 'normalleşmeye okullarımızdan başlayacağız' diyerek, öğretmen ve öğrencilerimizi adeta kobay muamelesi yapması, buna da bilim kurulu üyelerini alet etmesi bir aymazlık örneğidir. Öğretmenler rahata alıştı, oturdukları yerden maaş alıyor diye toplumda algı yapan kendini bilmezlere karşı adeta ortalarda görünmeyen sayın bakan konu neredeyse asgari ücretle aynı seviyeye gelen öğretmen maaşlarını bakanlığa yük olarak görmekte ve bunu dile getirmekten sakınmamaktadır. İlla bir normalleşme yapacaksanız öncelikle aylardır siftah yapamayan kirasını, faturasını ve borçlarını ödeyemeyen esnaflarımızdan başlamanızı tavsiye ederiz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatte 71 kişi koronavirüse yenik düştü
Son 24 saatte 71 kişi koronavirüse yenik düştü
Karapınar'da 40 metre derinliğinde yeni obruk oluştu
Karapınar'da 40 metre derinliğinde yeni obruk oluştu