Yeniden Refah Partisi’nden Kızılay’a kan desteği

Yeniden Refah Partisi'nden Kızılay'a kan desteği

Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanlığı ve ilçe teşkilatları Kızılay'ın başlattığı kan bağışı kampanyasına destek verdi

09 Haziran 2020 - 17:03

Kızılay’ın “kan stokları azalıyor” çağrısı sebebiyle Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın talimatları ile Yeniden Refah Partisi’nin 81 ilindeki teşkilatları Kızılay Kan Merkezlerinde kan verdi.

Yeniden Refah Partisi Konya İl Başkanı Mustafa Özerdem ile teşkilat mensupları İplikçi Camii avlusunda kurulan Kan Bağışı Merkezine giderek kan verdi.

Yeniden Refah Partisi Genel Merkezi’nin “Kan verip can olmak için biz varız” sloganı ile Konya Teşkilatı olarak kan vermeye geldiklerini belirten İl Başkanı Mustafa Özerdem, Kızılay’ın kan stokları azalıyor çağrısına Türkiye genelinde kan verme seferberliği başlattıklarını kaydetti.

Yeniden Refah Partisi olarak Kızılay’ın yapmış olduğu bu çağrıya kayıtsız kalmadıklarını ifade eden Başkan Özerdem, “Milletimizin ihtiyaç duyduğu her yerde olmayı ve milletimizin derdine çare üretmeyi kendine şiar edinmiş bir siyasi hareket olarak, bu konuda da üzerimize düşeni yapmak en büyük görevimizdir. Hastanelerde ameliyat masasında kan bekleyen ve hastasına kan bulabilmek için adeta çırpınan insanımızın derdi bizim derdimizdir” şeklinde konuştu.

Kan bağışının azaldığı bu günlerde halkımızı kampanyaya destek verme davet ettiklerini dile getiren Özerdem,  “Salgın sürecinde zorlu şartlarda hizmet veren tüm sağlık çalışanlarımıza ve özellikle büyük bir özveri ile çalışan Kızılay personeline ve kampanyaya katkı sağlayan teşkilat mensuplarımıza teşekkürlerimizi sunarız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor Rize'yi bekliyor
Konyaspor Rize'yi bekliyor
Yunak'ta bir mahalle daha karantinaya alındı
Yunak'ta bir mahalle daha karantinaya alındı