Yeni Motorlu Sanayi için kesin kayıtlar başladı

Yeni Motorlu Sanayi için kesin kayıtlar başladı

Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Sanayi Bölgeleri Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında TOKİ ile birlikte gerçekleştireceği “Yeni Motorlu Sanayi” için ön başvurular alınarak hak sahibi olanlar için kesin kayıt başvuruları başladı

21 Ekim 2019 - 11:48 - Güncelleme: 21 Ekim 2019 - 12:07

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin TOKİ iş birliğiyle hayata geçireceği Yeni Motorlu Sanayi alanı için ön başvuruları alınarak belirlenen esnaflardan kesin kayıt için ödemeler alınmaya başladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Benim Şehrim” projelerinin en önemli yatırımlarından birisi olan Yeni Motorlu Sanayi Bölgesi Projesi kapsamında önemli bir aşamaya gelindiğinin müjdesini verdi.

Başkan Altay, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un katılımlarıyla imzalanan protokol kapsamında TOKİ ile birlikte Fevzi Çakmak Mahallesi’nde inşa edilecek ve içerisinde ticaret alanı, otel, resmi kurum, eğitim, sağlık, belediye hizmet alanları ile sosyal tesisler, spor tesisleri, akaryakıt tesisi, teknik tesisler ve camilerin yer alacağı Yeni Motorlu Sanayi inşaatı için ödemelerin 21 Ekim-22 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirileceğini belirtti. Başkan Altay, başvuruların sanayi esnafı için hayırlı olmasını diledi.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından ön başvuruları alınan 2 bin 756 hak sahibi esnaf, daha önce belirlenen metrekareler üzerinden Ziraat Bankası Binkonutlar Şubesi’ne resmi kimliği ile giderek yatıracağı başvuru bedeli ile 120 aya kadar vadelendirilmiş şekilde iş yeri sahibi olacak.

İnşaat sürecinin tamamlanmasından sonra kent merkezinde bulunan Eski ve Karatay Sanayilerdeki esnaf sağlıklı bir şekilde Yeni Motorlu Sanayiye taşınacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Başardık"
Konyaspor 3 puana uzatmalarda penaltıyla kavuştu
Konyaspor 3 puana uzatmalarda penaltıyla kavuştu