Yeni emniyet müdürü Dinç, görevine yarın başlıyor

Yeni emniyet müdürü Dinç, görevine yarın başlıyor

Konya Emniyet Müdürü Mustafa Aydın'ın emekli olmasıyla Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nden Konya'ya atanan Engin Dinç, görevine yarın başlayacak

12 Temmuz 2021 - 15:14

Konya Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’ın emekliye ayrılmasının ardından Konya Emniyet Müdürlüğü görevine atanan Engin Dinç, yarın göreve başlıyor.

Mustafa Aydın'ın emekli olmasıyla boşalan Konya Emniyet Müdürlüğü görevine, 7 Temmuz'da yayımlanan kararnameyle Eskişehir Emniyet Müdürü Engin Dinç atanmıştı. Dinç, yarın 12.00’de Emniyet Müdürlüğü binasında düzenlenecek törenle görevine başlayacak.

ENGİN DİNÇ KİMDİR?

1966 yılında Rize ili Kalkandere ilçesinde doğdu. Erzurum nüfusuna kayıtlıdır. İlköğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra 1981 yılında Polis Kolejini kazanıp, 1989 yılında Polis Akademisi'nden mezun olarak Komiser Yardımcısı rütbesiyle göreve başlamıştır.

1989 yılında İstihbarat Dairesi Başkanlığı’na atanmış, sırasıyla Mardin, Trabzon, Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüklerinde İstihbarat Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. Mesleği ile ilgili olarak birçok kurs ve seminere katılmıştır. 

Çeşitli dönemlerde ABD, Bosna ve Kosova'da görevlerde bulunmuştur. Aynı zamanda Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olup, lisansüstü eğitimini Kamu Hukuku alanında tamamlamıştır.

3 Mayıs 2013 tarihinde İstihbarat Daire Başkanlığı görevine getirilmiş, 25 Ekim 2016 tarihinde yayınlanan kararname ile Eskişehir Emniyet Müdürü olarak atanmıştır.

Evli ve üç çocuk babası olup, ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi kadınları kalkındıracak
Kadın Girişimci Üretim ve İşletme Kooperatifi kadınları...
Karatay Belediyesi'nden “Çalışan Buluşu Eğitim Programı”
Karatay Belediyesi'nden “Çalışan Buluşu Eğitim Programı”