Yeni yaşımız bu ülkeye armağan olsun…
YADİGAR GÜNEŞ

YADİGAR GÜNEŞ

Yeni yaşımız bu ülkeye armağan olsun…

18 Mart 2020 - 01:14 - Güncelleme: 18 Mart 2020 - 21:36

Haber almak, insanın yüzyıllardan beri en doğal ihtiyaçları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bu ihtiyaçtan doğan medya sektörü, son yıllarda her ne kadar kadük bırakılsa da dijitalleşmeyle ayakta kalmaya çalışıyor.

Gelişen ve yoğunlukla dijitalleşen dünyamızda her şeyi online yapar olduk. Alışverişlerimiz online, iş başvurularımız, bankacılık işlemleri, abonelik işleri, şikayet başvuruları, her şey...

Elimizdeki telefon ya da bilgisayardan, anında istediğimiz işlemi bir ‘tık’la dünyanın öbür ucunda olsa bile çok kolay yapılabiliyoruz.

Koronavirüs salgını ile bizi daha da online hayata iten bu yeni dönemde artık çocuklarımız bile eğitimlerini evlerinde internet üzerinden alacak.

Böylesine tuşlardan yönetilen bir hayatta medya da ne yazık ki, bu sanal dünyaya geçiş yapmak zorunda kaldı.

Ne yazık ki diyorum; çünkü hazzı anlatılmaz sabah çay ve simit eşliğinde mürekkep kokusunu içinize çekerek gazete okuma dönemi neredeyse tamamen bitti.

Yıllardır medya sektöründe emek veren bir gazeteci olarak gazetelerin bu durumu her ne kadar içimizi burksa da elimizden geldiğince yazılı basını ayakta tutmaya çalışıyoruz.

Bunların en genç örnekleri arasında onurla ve gururla yayın hayatına devam eden KONYA OLAY GAZETESİ bugün 6. yaşını kutluyor.

18 Mart 2015 tarihinde Konya’nın duayen gazetecilerinden, dürüst haberciliği, ilkeli ve dik duruşuyla adından söz ettiren meslek büyüğüm Kemal Soylu’nun öncülüğünde yayın hayatına başlayan KONYA OLAY GAZETESİ’nde, Basın Meslek İlkelerinden taviz vermeden, dik duruşumuzu bozmadan, kimsenin kalemi olmadan, gururla ve onurla, önce Konya, sonra ülkemiz için doğru bildiklerimizi yazmaya devam edeceğiz.

Konya’nın gelişip büyümesine vesile olmak, yatırım ve projelerinde ışık tutmak, doğru olana destek, yanlışa ‘dur’ diyebilmek için yazmaya devam edeceğiz.

Basın yayın hayatı her ne kadar dijital döneme zorunlu geçiş yapsa da dijital yayın ile birlikte geleneksel gazeteciliği devam ettirmek için korkmadan, doğru bildiklerimizi yazmaya devam edeceğiz.

Haberlerimizle hem ayakta tutmaya çalıştığımız haftalık basılı yayınlarımızla, hem de değişen ve dönüşen dünyada zorunlu olarak evrilen internet yayıncılığımızla okurlarımızın hizmetinde olacağız.

Konya’da dijital yayıncılığa ilk kez 2006 yılında Flaş Medya Grup bünyesinde KONAJANS.COM olarak başlayan ve adını 2012 yılında KONYAOLAY.COM olarak değiştiren haber sitemizde de elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce, yılların tecrübesi, ilk günkü enerji ve heyecanımızla Konya’nın en eski internet haber sitesinde doğruları yazmaya devam edeceğiz.

Her türlü kısıta, alamadığımız desteğe, yasalarla bile yalnız bırakılışımıza rağmen, bu mesleği aşkla, şevkle yapmaya devam edeceğiz.

Bu duygularla 6 yılı geride bıraktık. Nice 6, 16, 26 yıllarda haberleşmek dileğiyle…

Yeni yaşımız bu ülkeye armağan olsun…

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum

Son Yazılar