Konya, Altay ile ivme kazanacak
YADİGAR GÜNEŞ

YADİGAR GÜNEŞ

Konya, Altay ile ivme kazanacak

11 Haziran 2018 - 14:44

Türkiye 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili seçimlerine hazırlanıyor.

Meydanlar iyice ısındı.

Liderler şehir şehir dolaşıp, halka seslenirken, milletvekili adayları da memleketlerini karış karış dolaşarak, halkın gönlüne dokunmaya çalışıyor.

Konya’da bu adaylardan birisi de 3 dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış olan Tahir Akyürek.

Akyürek, 2014 seçimlerinin ardından hayata geçen Yeni Büyükşehir Yasası ile zaten 3 yıldır taşrada yaptığı yatırımlar, muhtar toplantıları, açılışlar, temel atma törenleriyle halkın hem gönlüne hem de hayatına bir noktasından dokunabilmişti.

Sayın Akyürek, bu manada diğer adaylara göre oldukça avantajlı durumda.

Ama benim irdelemek istediğim konu Akyürek ya da diğer milletvekili adayları değil.

Adaylar, ellerinden geldiğince bütün kapıları çalıp, çalışmalarını yeterince anlatıyor.

Benim anlatmak istediğim, Sayın Akyürek’ten boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına gelen isim.

Uğur İbrahim Altay.

Konya’da sevilen, genç, dinamik, özverili, yenilikçi çalışmalarıyla Selçuklu İlçesi’nde 2 dönem Belediye Başkanlığı yapan Altay, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararla Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na getirildiğinde karar Konya kamuoyunda büyük taktirle karşılanmıştı.

Evet, Konya’nın merkez Selçuklu İlçesi’nde başarılı ve örnek yatırımlara imza atan Altay’ın Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na getirilmesi Konya için en doğru karardı.

Gelecek yıl yapılması planlanan yerel seçimler için de Altay’ın ismi zaten Büyükşehir Belediye Başkanlığı için konuşuluyordu.

Zira, Selçuklu’ya yaptığı yatırımlar, ona bugünkü koltuğu hazırladı.

Göreve gelir gelmez birlik ve beraberlik mesajları veren Altay, halkın da yanında olacağı vurgusu yaparak, vatandaşın gönlünde bir kez daha taht kurdu.

Türkiye’nin en kalabalık ilçeleri arasında yer alan Selçuklu’ya Avrupa’nın en büyük, Türkiye’nin ilk tropikal Kelebek Bahçesi’ni yaparak, sadece Konya’nın ve Türkiye’nin değil dünyanın dikkatini çekti.

Sille’de yaptığı Sille Kültür Vadisi dönüşüm projesiyle, Konya’nın hem sosyal hayatına hem de turizmdeki yerini üst sıralara taşınmasına katkı yaptı.

Açtığı Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi (SOBE) ile engellerin yanında olduğunu gösterdi.

Ayrıca Türkiye’nin en büyük kültür merkezleri arasına giren Selçuklu Kültür Merkezi, aile yaşam merkezleri, okullar, parklar, konutta geri dönüşüm projeleri, yaz ve kış spor okulları, SEDEP Öğrenci Programı, spor salonları, kütüphaneler, pek tabi ki asfalt, yer altı çöp konteynırları ve daha buraya sığdıramayacağımız pek çok proje ile söylediği gibi Selçuklu’yu Anadolu’nun parlayan yıldızı yaptı.

Şimdi ise görüyoruz ki Altay, 1 aydır sürdürdüğü Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini Selçuklu’daki deneyiminden güç alarak layıkıyla yerine getiriyor.

İlçelerde Tahir Bey’in başlattığı halk buluşmalarını, iftar programlarını kaldığı yerden büyük bir enerjiyle sürdürüyor.

Tarihi eser restorasyonlarına Tahir Bey kadar değer veriyor. Şehir konakları açıyor, esnafla yakın temas halinde. Büyükşehir Belediyesi’nde “Halk Üniversitesi” olarak tanımlanan KOMEK’lere, tarıma, hayvancılığa, eğitime, sanata, alt ve üst geçitlere Selçuklu’da olduğu gibi destek veriyor.

Sayın Altay’ın, seçim yoğunluğundan dolayı 2019’da yapılması beklenen yerel seçimlere kadar yapacağı proje ve yatırımları henüz dinleyemedik.

Ama inanıyorum ki, bu enerji ve güçle yaptığı çalışmalar sayesinde Konya’ya değer katan Başkan Altay, seçim sonrasında açıklamasını beklediğimiz yatırım ve projelerle Konya’ya ivme kazandıracaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar