İletişim Başkanı Altun'a teşekkür
YADİGAR GÜNEŞ

YADİGAR GÜNEŞ

İletişim Başkanı Altun'a teşekkür

19 Eylül 2019 - 17:15 - Güncelleme: 24 Şubat 2021 - 12:38

Kamu kurumları genelde hantal, ağır aksak çalışan, “bu karşı masanın evrakı, oraya götürün” tarzında ötelenip duran yerler olarak işlenmiş yıllarca beynimize.

Ancak son dönemde görüyoruz ki, sosyal medyanın da hızıyla, artık daha dinamik, sorulara en kısa zamanda cevap verilen, sorunlara ilk elden çözüm bulunan yerler haline geldi.

Her ne kadar yer yer bazı kurumlarda eski hantallıkla karşılaşsak da soru ve sorunlarımıza anında cevap veren kurumlar içimizi rahatlatıyor.

Takip edenler hatırlayacaktır. Basın kartlarının haksız kullanımı ile ilgili “SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM” başlıklı bir yazı yazmıştım.

Bu yazım, adını ve paylaşımlarını tespit ettiğim, kendine ne yazık ki gazeteci diyen bir zat tarafından noktası virgülüne dokunmadan, elifi elifine, ama nedense kaynak veya yazar adı belirtmeden sosyal medya hesaplarında paylaşılmıştı.

Yazımı, diğer yazılarımda olduğu gibi geniş bir kitleye ulaştırabilmek için kendi haber portalımız www.konyaolay.com’un yanı sıra sosyal medya hesaplarımda da paylaştım.

Ancak, hiç tanımadığım, kendini bilmez, başkalarının yazılarını kendi yazmış gibi sahiplenip, kendi sosyal medya hesaplarında paylaşan bir zat-ı muhteremin paylaşımı, kendi ilindeki meslektaşlarının, benim memleketimdeki meslektaşlarımdan daha fazla sahip çıktığı için adresine ulaşmış.

Buradan, patronlarından korktuğu için paylaşımım altına yorum ya da beğeni yapamayan, ama arayarak ya da diğer yollarla taktir ve tebriklerini ileten arkadaşlarıma sitemli bir teşekkür gönderiyorum.

Evet, sadece Konya’da değil, ülke genelinde yaşanan bir sorun haksız yere elde edilmiş basın kartı kullanımı. Ancak bunu biz dile getirdiysek, Konyalı gazeteciler olarak çalınmasına da sessiz kalmamalıydık.

Listelerindeki arkadaşlarının yipip içtiklerini, gittikleri eğlenceyi, çıktıkları ağacın tepesini, içtikleri nargileyi, doğum günlerini, düğünlerini, bayramlarını, tatillerini beğenen G A Z E T E C İ arkadaşlarıma, onların da sorunu olan bu meseleye veremedikleri D E S T E K için teşekkür ediyorum.

Bugün, yazımdaki sorunların muhatabı olarak, İletişim Başkanlığı’nın Medya İlişkiler Koordinatörü Mücahit Eker Bey aradı.

Kendilerinin de bir süredir üzerinde çalışma yaptıkları basın kartlarının haksız kullanımına işaret ettiğim için İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve kurumu adına teşekkür etti.

Kurumun, kendisi de gazeteci kökenli Medya İlişkiler Koordinatörü Eker’in verdiği bilgiye göre; basın kartını haksız ve usulsüz kullananlar ile ilgili bir araştırma/soruşturma çalışması yapılıyormuş.

Usulsüz ve haksız kullanımların tespiti konusunda açık kaynaklar ve il müdürlükleri aracılığıyla haksız kart kullanımlarının tespiti için önümüzdeki günlerde çalışmalarının hızlanacağını belirten Eker, “Bu itibarlı bir kart. Başkanımız Fahrettin Altun Bey de bu düşüncede. Bu itibarın korunması da yine başkanlığımıza ait. Haksız ve usulsüz kullanımları tespit edip, mevzuat çerçevesinde yaptırım uygulayacağız” açıklamasını yaptı.

Mücahit Eker Bey’e verdiği detaylı bilgi için basın kartını hakkıyla alıp kullanan bütün meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum.

Sorunumuza sahip çıkıp, beni kurum görevlisiyle bilgilendiren Sayın Fahrettin Altun ve ekibine de haksız kullanılan kartların bir an önce geri alınması temennisiyle ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar