Emanet emin ellerde
TAHİR SAKMAN

TAHİR SAKMAN

Emanet emin ellerde

02 Ekim 2021 - 17:37

EMANET EMİN ELLERDE!

Ve beklenen oldu; Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanlığına, 26. Dönem Konya Milletvekili Dr. Hüsnü Bozkurt seçildi. 

Uzunca bir süredir yeterince sesini duyamadığımız ADD’nin sesini, bundan sonra daha da gür duyacağımızdan hiç kuşkumuz yoktur.

Öncelikli olarak gençlere Atatürk’ü ve Millî Mücadele’yi, İstiklal Harbi’mizi, Atatürk devrimleri anlatmamız gerekmektedir; çünkü yeni nesil, olumsuz propagandalara maruz kalmasının neticesi olarak, yakın tarihini yeterince bilmemektedir. 

Bilmemenin ötesinde; kimi çevrelerin kasıtlı çarpıtmalarıyla yanlış öğrenmektedirler. Sözde tarihçilerin “deli saçmaları” denilebilecek uydurmalarıyla kafaları karışmıştır.

ADD’ye ve dolayısıyla, katıksız bir Atatürkçü olan Sayın Hüsnü Bozkurt’a büyük görevler düşmektedir ve o da zaten bunun bilincindedir ve toplum kendisinden çok şey beklemektedir. 

Sayın Hüsnü Bozkurt, bunun altından başarıyla kalkacak bilgi birikimine ve siyasi donanıma sahiptir. Emanet tam yerini bulmuştur. Kemalist devrimlerin yeniden doğru şekilde anlaşılacağı günler uzak değildir.

Sayın Hüsnü Bozkurt’u kutlarken yeni görevinde başarılar diler, “Atatürkçü düşüncenin yeniden ihyası” için her zaman yanında olacağımızı bilmesini isterim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar