Türkiye hepimizin ortak vatanıdır
SAİT ÖZCAN

SAİT ÖZCAN

Türkiye hepimizin ortak vatanıdır

02 Temmuz 2020 - 01:00

Ticari işlerimizden fırsat buldukça yazıp çiziyo ruz. Ama bunu yaparken şan şöhret için değil, ülkenin ve milletin menfaatine ne varsa insanımızda karşılığı olacak fikirler söylemeye çalışıyoruz.
    19 Mayıs konulu yazıma o kadar çok atıfta bulunan oldu ki, bir teyzem telefon ederek ağlamaklı bir şekilde duygu yüklü cümleler kurdu; “Ben 69 yaşında enmekli bir öğretmenim. Cumhuriyetin okullarında uzun yıllar öğretmenlik yaparak andımızı okuttum. Bu gün milliyetçilik yapan ların da desteği ile artık andımız okullarda okutulmu yor. Nedenini soranlara ne cevap veriyorlar bilmem ama, ben o kadar üzülüyorum ki oğlum elimde firsatım olsa bakanlığın kapısına dayanıp bunun yanlış olduğu nu söylemek istiyorum“
    Ne diyelim teyzeye ve nereye yönlendirelim bu cumhuriyet öğret menini. Özellikle öğretmenlik mes leğinden olmasına çok üzüldüğü nü üzülerek farkettim. Çözüm sürecinin yanlış olduğunu anlayarak geri döndüklerini söyleyen iktidar, yanlışlardan birinin de andımızı kaldırmak olduğunu hala anlayamadı. Bu sürecin ülkenin aleyhi ne olduğunu sağır sultana bile duyuran Türk Milleti inanıyorum kendi demokratik çözü münü ilk genel seçimde iktidara gösterecektir.

Korona krizinin geçici olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti’nin ise devlet-i ebed müddet geleneği ile hizmet beklediğini hepimiz söylüyoruz ama siyasi erk bunu anlamak istemiyor. Oysa ülke yönetimindekiler muhalefetin yapıcı eleştirilerini iki defa dinleseler eminin üçüncüye kendileri de kabul edeceklerdir. Muhalef eleştirilerin ülkenin birlik ve bütünlüğü için tehlikeli açıklamalar diye lanse edilmesi ise başlı başına bir skandaldır.

    Siyasetçiler halktan rağbet gördükleri ölçüde iktidarda kalırlar. İllaki iktidar kalmaya çalışırsan zorlama siyasi çalışmalar sizi giderek sevimsiz hale getirebilir. Türkiye için  bölücüler hariç herkesin fikri güzeldir.  Sadece tartışalım ve isterseniz yine uygulamayın. 

    Ama  şunu kabul edin, “Türkiye hepimizin ortak vatanıdır beyler“

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar