Yanlış hesap, Bağdat'tan döner!..
KEMAL SOYLU

KEMAL SOYLU

Yanlış hesap, Bağdat'tan döner!..

08 Mayıs 2019 - 14:15 - Güncelleme: 08 Mayıs 2019 - 14:35
Reklam

3 Ağustos 2015 tarihli Konya Olay Gazetesi’nde “Meram’ın uçkurcuları” başlıklı bir haber yazmıştık. Bu haberden dolayı hakkımda dava açıldı. Hızlandırılmış yargılama sonucu bayağı ciddi sayılabilecek bir adli para cezası ödedim.

Haber doğru haberdi. Ancak mahkeme sahte belge ve bilgilerle yanıltılmış olacak ki, ceza aldık. Sağlık olsun. Bu bizim için ne ilk ne de son ceza..

Biz 2 yıl süresince tarafımıza kesilen cezaları ödedik, bitirdik. Gün oldu, devran döndü, bir gün İstanbul’a giderken yolda rehberimde kayıtlı olmayan bir numaradan arandım. Arayan kişi elinde bir dosya olduğunu ve bunu bana verebileceğini söyledi.

İstanbul dönüşü o numarayı aradım. İşyerimin adresini sordu. Tarif ettim. Yarım saat sonra öğle arasında o numara tekrar aradı. Büroda olduğumu, kendisini beklediğimi söyledim. Yarım saat sonra o numaradan yine arandım. Aşağıdaki simitçiye bir emanet bıraktığını söyledi.

Hemen bir çırpıda aşağı koşar adımlarla indim. Simitçi “abi sana bir poşet bıraktılar” diyerek elime içi elma dolu bir poşet verdi. Açıkçası elma poşetini alırken “dalga geçildim” diye moralim bozuldu. Poşeti alıp asansöre doğru ilerlerken içerisinde bir buruşmuş kağıt parçası gördüm. Hemen açtım içerisinde bir flaş bellek var. Bu arada telefonum çaldı, yine aynı numara “Abi senin poşeti aldığını gördüm. Dikkat çekmesin diye flaş belleği elma poşetine koydum. Benim numaramı silersen memnun olurum. Sana ilerleyen zamanlarda yine birkaç dosya daha ileteceğim” diyerek telefonu kapattı.

Büroya çıktım. Bilgisayara flaş belleği taktım. Aman Allahım.. Yüzlerce sayfalık raporlar.. Yazışmalar.. Telefon tapeleri.. Ses kayıt çözümleri.. O biçim fotoğraflar.. Arkadaş aynada kendi kendini bile çekmiş..

Akşam oldu.. Büroda kimse kalmadı. Yazıcının başına geçtim. Tüm dosyaların, fotoğraflarını, ses kayıt ve tape çözümlerinin çıktılarını aldım. Allah’tan toner bitti, kağıt bitti, flaş belleğin içerisindeki çıktı alınacak belge de bitti. Sonunda ortaya 600 sayfadan fazla, bir klasör dosya çıktı..

Dosya şu an avukatımda.. Elbette ki gereği yapılacak. Ne zaman mı? Fazla değil yakın bir zamanda, ak, kara belli olacak…

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar