TORKU'yu batıramadılar gitti!..
KEMAL SOYLU

KEMAL SOYLU

TORKU'yu batıramadılar gitti!..

02 Nisan 2019 - 01:03 - Güncelleme: 03 Nisan 2019 - 01:14

TÜRKİYE’nin gıda devi Konya Şeker AŞ’nin bir markası olan TORKU, hedefini dünya markası olma yoluna çevirmiş, büyük azim ve başarılı bir çalışma temposu içerisindeyken, ortada dolaşan “TORKU battı, batıyor” söylentileri, ister istemez, bizleri rahatsız ediyor.

Torku’nun avukatı değiliz. Torku kendisini savunamayacak kadar da aciz değil, ancak bu şehrin sevdalısı bir ferdi olarak, bu şehrin markasına sahip çıkmak, sadece benim değil, herkesin görevi olsa gerek.

Evet “Torku batıyor” Hem de o biçim batıyor... Kime batıyor biliyor musunuz?..

Torku’nun yükselişini hazmedemeyen, yerli yabancı her kim varsa onlara batıyor.

Çünkü dev firmalar, doğru dürüst yönetilemeyince bir bir kapısına kilit vuruluyor, ya da el değiştiriyor.

Torku, Ahmet’in, Mehmet’in değil, hatta Recep Konuk’un da değil. Torku, binlerce Ahmet’in, Mehmet’in yani bu ülke için üreten, Türk çiftçisinin alın teridir. Öyle birilerinin “battı, battıyor” demesi ile de toz olup gidecek bir merdiven altı işletmesi hiç değildir.

Bu kuruluşun temelinde emek var, alın teri var, helal kazanç var. Çiftçilerin ortaklığı ile kurulmuş  bu tür kuruluşlara sadece Konyalılar değil, bu ülkede yaşayan herkes sahip çıkmalıdır.

Türkiye genelinde ilmek ilmek yapılanan ve doğrudan satış mağazalarının sayılarını her geçen gün artırarak dev bir zincir haline gelmekte olan Torku, birilerini rahatsız ediyor ki,  “battı, batıyor” şeklinde alçakça suçlamalara maruz kalıyor.

Torku ticari bir kuruluştur. Her kuruluşun olduğu gibi borcuda vardır, alacağı da. Ama ardında devasa 60'a yakın fabrika ve işletmeler olan ve öz kaynakları ile Torku, kaybolup gidecek, sadece tabeladan ibaret bir marka değildir.

Herkes Torku ürününü tüketmeli. Yoksa dahi arayıp bulmalı. Bazı marketler “yok” dememek için bir kaç çeşit Torku ürününü köşeye bucağa saklıyor.

Bu tür marketlerden sakın alış veriş yapmayın. Bu marketler Konya’da ticaret yapıp, Konyalıların sırtından ticari kazanç sağlıyorsa, bir Konya markası olan Torku ürünlerini de satmak zorundadır.

Bazı vatandaşlar “Torku ürünleri pahalı” diyor. Hangi kritere göre pahalıdır bilmiyorum.  Bildiğim tek şey varsa “Kalite her zaman pahalıdır” sadece onu bilirim.

Hormonlu ve katkı maddeli ürünleri ucuza alıp, sonra bir yığın hastane, doktor ilaç parası mı ödemek iyi, yoksa üç kuruş pahalıya aldığın ürünle sağlıklı beslenmek mi iyi?.

Tüm Konya ve Konyalı nasıl ki bu şehre sahip çıkıyorsa, Torku’suna da sahip çıkmalıdır. Torku bir dünya markası olma yolunda ilerlerken, 3 milyonu aşkın Konyalının gücünü arkasına hissetmelidir.

Torku, birilerinin “korkusu” olmaya devam ettiği sürece, böyle yalan yanlış söylentilerde hiç eksik olmayacaktır.

Torku.. Böyle “korku” saldığın sürece daha da büyüyecektir. Bu da böylece bilinsin..

NOKTA..

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Yusuf
  11 ay önce
  Torku ürünleri diğer şehirlere nazaran Konya'da daha pahalı..kendi hemşerisine bunu yapmamalı
 • Yavuz
  1 yıl önce
  Kalite pahalidir.bencede gercek kaliteli urunler.
 • Selman sürücü
  1 yıl önce
  Lütfen market ve bakkalınız dan torku ürünlerini ısrarla istiyelim

Son Yazılar