Meram'da Mustafa Kavuş farkı...
KEMAL SOYLU

KEMAL SOYLU

Meram'da Mustafa Kavuş farkı...

04 Şubat 2020 - 21:45 - Güncelleme: 04 Şubat 2020 - 23:34
Reklam

Kendisinin adı Meram’a başkan adayı olarak geçmeye başladığında, sosyal medya hesabımdan “Meram, meramına Kavuş’uyor” diye paylaşım yaparak, Mustafa Kavuş’un adaylığından büyük bir sevinç duyduğumu belirtmiştim.
Nitekim partisi aday gösterdi, Meramlılarda kendisini büyük bir oyla Meram’a Belediye Başkanı yaptı. Allah yardımcısı olsun. 

Meram bundan önceki dönemde iyi yönetilemedi..

Daha doğrusu, herkesle kavgalı bir belediye başkanı ile talihsiz bir dönem yaşamak zorunda bırakıldı. 

Bu süre zarfında evleri, arsaları, bağları bahçeleri adeta talan edilerek ellerinden alınan bir yığın Meramlı, beddualar ediyor.

Ah alan onmaz. O mağdur edilen fakir fukara, garip gurubaların ahı elbette yerini bulacağı günleri de zamanı gelince bize Allah gösterecektir.. 

Mustafa Kavuş göreve gelince binlerce mağdur insanı, bir yığın borcu ve kentsel dönüşüm adı ile yıkılıp, sanki savaştan çıkmış, harabe halinde bir kent görünümündeki Meram’ı kucağında buldu. 

İşte o Meram‘ın 9 aydır belediye başkanlığını bugüne kadar hiç bir şaibeye meydan vermeden yapan Sayın Kavuş, bugün bu kısa dönemdeki çalışmalarını anlatmak üzere basının karşısına çıktı. 

Aslında ben şahsen Sayın başkandan bu kısa süre içerisinde bu kadar hizmet yapacağını beklemiyordum.

Ama bir saati bulan sinevizyon görüntülü basın toplantısında anlattıkları ile bir çok hizmeti gerçekleştirdiğini gördük.. 

Şimdi ben bunları burada tek tek yazmam mümkün değil. Kendisinin neler yaptığını zaten haberlerde isteyen okur, görür, öğrenir..

Sayın Mustafa Kavuş’u yıllardır tanırım..

Konya Büyükşehir Belediyesi’nde görev yaptı, uzun süre teftiş kurulu başkanlığı gibi çok önemli bir görevde bulundu..

Sonradan olma değil, doğma bir belediyeci olduğunu adeta bu kısa sürelik görev süresince yaptıkları ile bizlere göstermiş oldu..

Belediyeyi borç batağına sokan kişiye bile, yaptığı hizmetlerinden(!) dolayı teşekkür edecek kadar mütevazi, dürüst, samimi, sevecen Sayın Kavuş’tan,  doğma büyüme bir Meramlı olarak çok daha güzel hizmetler bekliyoruz.. 

Meram’ın ve Meramlının talihi yıllarca gülmedi. Geçmişte Konya’nın en gelişmiş ve en popüler merkezi olan Meram, Selçuklu ve Karatay’ın yanında adeta köy gibi, gölgede kaldı. 

İşte böylesi görüntüde bir Meram’ın makus talihi artık yeter bir son bulsun.

Bunu da başlatan Mustafa Kavuş olsun.. Ona  biz Meramlı olarak güveniyor ve inanıyoruz...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar