Konya'dan adam gibi bir adam geldi geçti…
KEMAL SOYLU

KEMAL SOYLU

Konya'dan adam gibi bir adam geldi geçti…

07 Temmuz 2021 - 21:20 - Güncelleme: 01 Eylül 2021 - 11:26

2019’un Eylül ayıydı. Tekirdağ Gazeteciler Cemiyeti’nin ödül töreni gecesi için Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca ile birlikte Trakya’nın bu şirin kentine gitmiştik.

Genel başkan Karaca ile birlikte protokol masasına oturtmuşlardı. Masada Konya’dan geldiğimi söyleyince, Tekirdağ valisi “Bizde emniyet müdürümüzü size gönderiyoruz” demişti. 

Bunun üzerine Tekirdağ Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necmi Işıksal, benim telefonumdan Konya yolunda olan Sayın Emniyet Müdürü Mustafa Aydın’ı arayıp, “Sayın Müdürüm Konyalı bir gazeteci bizim gecemiz için buraya geldi” diyerek adımı da söyledikten sonra telefonu bana verdi. 

Sayın Aydın’la böyle başladı tanışmamız. Konya’ya geldikten bir kaç ay sonra düzenlediği basın toplantısında ilk kez yüz yüze görüştük. 

Daha sonra Akşeker’in genç patronu Muhammet Şeker kardeşimle birlikte ziyaretine gittik. Sayın Müdürümde Akşeker tesislerine gelerek iade ziyarette bulundu.

Yazdıklarımızdan dolayı üç beş defa yarı sitem, yarı da bilgi vermek için aradı.

Bu kısa dönemde Konya’da görev yapmış olmasına rağmen iz bırakan bir emniyet müdürü olarak akıllarda kalacak on numara bir adam..

42 yılı aşkın meslek hayatımda Konya’dan gelmiş geçmiş, daima hatırlayacağım bir kaç emniyet müdüründen biri de Sayın Mustafa Aydın olacak.

Yolun açık olsun. Allah emekliliğinizi tat ağzı ile yaşatmayı nasip etsin. Görevler gelip geçici ama dostluklar elbette kalıcı. Unutulmayan bir dost olarak hep gönlümüzde olacaksın Sayın müdürüm.

HİŞŞŞTTTT…
Egosunu beslemekten karakterini aç bırakanlar, oturduğunuz o koltuklardan indiğinizde, ayaklar altında akan lağım suyundan bir farkınız kalmayacak..

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar