Ericek Göleti ve Adrenalin Parkı
KEMAL SOYLU

KEMAL SOYLU

Ericek Göleti ve Adrenalin Parkı

22 Mayıs 2019 - 22:23 - Güncelleme: 22 Mayıs 2019 - 23:32
Reklam

Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) tarafından zaman zaman düzenlenen başkanlar konseyleri yapılır. Bu konseylere TGF’ye üye gazeteciler cemiyetlerinin başkanları, ya da temsilcileri katılır. Bu sayı yurt içi ve yurt dışından gelenlerle birlikte 150-200’ü bulur..

Bende bu konsey çalışmalarına genelde Türk Basın Vakfı’nın yönetim kurulu üyesi olarak katılmaya çalışırım. 

TGF 58. Başkanlar Konseyini bu kez muhteşem bir yerde gerçekleştirdi. Kısa adı ASGD olan Anadolu Spor Yazarları Derneği’nin ev sahipliğinde Bursa’nın Gürsu ilçesine Bağlı Ericek köyüne 3 kilometre uzaklıktaki Ericek Göleti’nde yapıldı.

Ericek Bursa’ya 35 kilometre uzaklıkta vahşi güzelliği ile büyüleyen bir orman köyü. Bu köyün hemen 3 kilometre  uzaklığında sonradan yapılmış gölet, Göksu Belediyesi’nin muhteşem çalışması ile hayat bulmuş.

Bungolo evler, çadır kampı, atış poligonu, çeşitli su sporları, zipline, atv, dağ bisikleti ile adeta adrenalin tutkunlarının vaz geçemeyecekleri bir merkez haline getirilmiş.

İşte bizde 100’den fazla gazeteci 4 gün boyunca yeniden doğmuş gibi hayata adeta yeniden “merhaba” demiş gibi, kendimizi resetledik.

59. Başkanlar Konseyine ev sahipliği yapan ASGD’nin Genel Başkanı  İbrahim Erdoğan, programın açış konuşmasında “Biz TGF olarak bu toplantılarımızı çeşitli illerde 5 yıldızlı otellerde yapıyoruz. Ama şimdi çıtayı daha da yükselterek bu kez daha çok yıldızlı bu yerde toplantımızı yapıyoruz” derken, esprili bir şekilde buranın önemine işaret etmişti.

Altı orman olan atıl bir yeri su ile doldurup yapay göl haline getirmekle bu iş bitmiyor, aksine yeni başlıyor. İşte burada iş bilen, kapasiteli, vizyon ve misyon sahibi yöneticilerin ön plana çıkması önemli. Ericek Gölet’i de işte böyle kişilerle şans bulmuş, bölgenin turizmine yeni bir soluk getirmiş.

Turizmin artık sadece güneş, deniz ve plaj olmaktan çıkıp yeni alternatifler ile kendini gösterdiği günümüzde buna benzer yerlerin çoğalması gerekir. Gürsu’nun genç belediye başkanı Mustafa Işık’ın Erciek’e  gereken yatırımları artırarak sürdürmesi ve eksiklikleri  gidermesi ile Türk Turizmi  yeni bir marka turizm merkezine kavuşmuş olacaktır.

 Emeği geçenleri candan kutlarken, Konya’nın yerel yöneticilerinin de burayı gezip görüp, kendi bölgelerinde de buna benzer bir şeyler yapmasını bekliyoruz. Çünkü bizde de buna benzer, belki de bundan da daha fazla potansiyel oluşturacak yerler var..

Bekliyoruz bakalım, birilerinden bir şeyler..

Bakıp göreceğiz..  

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar