CHP'de Hüsnü Bozkurt'mu, Barış Bektaş mı?..
KEMAL SOYLU

KEMAL SOYLU

CHP'de Hüsnü Bozkurt'mu, Barış Bektaş mı?..

08 Şubat 2020 - 14:40 - Güncelleme: 23 Şubat 2020 - 07:26
Reklam

Tüm yurt genelinde olduğu gibi CHP Konya’da da seçim heyecanı yaşayacak.

İl Başkanlığı için şu ana kadar, eski milletvekili Hüsnü Bozkurt, halen il başkanı olan Barış Bektaş ile Saim Sezen olmak üzere 3 aday yarışacak. 

Bu adaylardan Hüsnü Bozkurt’un il başkanlığı yarışına çok ciddi olarak hazırlandığını görüyoruz. Hemen hemen her gün bir ilçede, hatta gün geliyor iki, üç ilçede birden boy gösteren Hüsnü Bozkurt, partisinin ilçe örgütlerine yaptığı ziyaretlerde “iktidara yürüyen bir partinin il yönetiminin ses getirecek çalışmalar içerisinde olması gerektiğini ve bunu da kendilerinin gerçekleştireceğinin” altını çiziyor.

Sayın Bozkurt’u gerek hekimliğinden, gerek bürokratlığından ve gerekse de siyasi kimliğinden dolayı çok yakından tanıyan ve kendisi ile 35 yılı aşkın da merhabamız olan  biriyim.  Kendisi siyaseti bilen, bilgili kültürlü, nazik ve insancıl yönü ön planda olan kişilikli bir insan. 

Sayın Hüsnü Bozkurt milletvekilliğinden sonra ulusal bir çok televizyonda proğramlara katılarak, yaptığı siyasi yorumlarla dikkat çekmiş, “Konya’dan böyle siyasetçi çıkar mıymış” dedirterek, adeta Konya siyaseti için bir marka isim haline gelmiştir.

Sanki bir genel seçim havasında ilçe örgütlerine 8-10 araçlık konvoyla 40-50 kişilik bir ekiple giderek,  partililerinden destek isteyen Sayın Hüsnü Bozkurt bu yarışın iddialı ismi..

Diğer bir iddialı isimde halen il başkanlığı görevini yürüten Av. Barış Bektaş.. 

Genelde merkez ağırlıklı delegenin oylarına güvenen Barış Bektaş’ın çalışmalarını delegelerle birebir görüştüğü ve bununda seçimde etkili olacağı görüşü ön plana çıkıyor. 

Ancak, genel seçimlerde Konya’dan 2 milletvekili çıkaran CHP’nin bu iki milletvekilinin de “ne partili ne de Konyalı olmadığı” yönündeki tabandaki tepkilerin hala devam etmesi Sayın Bektaş’ın il kongresindeki tek engeli olarak dikkat çekiyor.. Çünkü kendisi o zaman Konya il örgütünün başkanı olarak, genel merkezin bu planına karşı çıkıp “biz Konyalı ve gerçek partili aday istiyoruz” dememesini  bugün CHP’lilerin ve hatta tüm  Konyalıların ağızlarından düşürmemesi,  Barış Bektaş'ın bugün dezavantaj olarak karşısına çıkıyor.

Diğer aday Saim Sezen’de hukukçu. Yıllarca bürokratlık yaptıktan sonra Konya’da avukatlık yapmaya başladı. Bir dönem CHP’den Konya 1.nci sıra milletvekili adayı oldu. Ancak partisi yurt genelinde barajı aşamayınca seçilemedi. 

Sayın Sezen bu yarışta kendini deneyecek.

Kazanan kim olursa olsun ama sonuçta mutlaka demokrasi ve CHP kazanmış olacak. Tüm adaylara içtenlikte başarılar dileği ile bu yarışı hak eden kazansın..

İŞTE HAYAT BU....
Birileri “Uçağımı” yada “arabamı hazırlayın” derken birileri de “abi param yok binebilir miyim?. ”ve ya “25 kuruşum eksik, götürür müsün?.. “ diye soruyor.. 
Ne garip bir dünya değil mi?. (Kemal Soylu)

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Bahri kılınçel
  4 ay önce
  ‘Daha hızlı uyum sağlarım’ diyerek CHP’ye sızmış! FETÖ’nün CHP’ye sızdırdığı eski Konya Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Fatih Tamer’in 8 yıl 9 aylık hapis cezası onandı. Tamer, kimliğini gizleyerek siyasi partilere girmesi talimatı aldığında, 'daha hızlı uyum sağlarım' diyerek CHP’yi tercih ettiği ortaya çıktı. 3 Şubat 2020 09:13 FacebookTwitterE-Posta ile paylaş Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) siyasi partilere sızma süreci Konya’daki davayla birlikte bir kez daha açığa çıktı. Örgütün CHP’ye sızdırıp bir yıl içerisinde ‘gençlik kolları başkanı’ yaptırdığı Hüseyin Fatih Tamer’in hikayesi, sürecin nasıl işlediğini detaylarıyla ortaya çıkardı. Siyaseti dizayn etme hedefleri kapsamında birçok kumpasa imza atan FETÖ, yine kendi elemanlarını siyasi partilerin içerisine gizlice sızdırdı. Bu isimlerden biri olan, CHP’nin eski Konya Gençlik Kolları Başkanı Tamer, Konya Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında 20 Şubat 2018’de gözaltına alındı. Daha sonra tutuklanan ve stajyer avukat olan Tamer hakkında, “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan dava açıldı. PARTİLERE BÖYLE YERLEŞTİLER Yeni Şafak’tan Osman Özgan’ın haberine göre, suçlamaları kabul etmeyen ve FETÖ ile hiçbir alakasının olmadığını, CHP’ye de ideolojik düşünceleri nedeniyle üye olduğunu iddia eden Tamer’in, örgüt tarafından CHP’ye nasıl sızdırıldığını anlatan tanık ifadeleri iddianameye girdi. Örgütün Konya yapılanmasında görev alan Alper Göğebakan, FETÖ’nün Konya il eğitim danışmanı olan Bilal Şahin’in siyasi partilere yerleştirilecek kişilerin isimlerini verdiğini, bunların arasında sanık Tamer’in de bulunduğu belirtti. AĞIRLIK VERMEMİZ LAZIM Göğebakan’ın ifadesindeki dikkat çekici kısımlar şöyle: “Bilal Şahin, örgütün daha önceden siyasi partilerin içerisine adam yerleştirdiklerini ancak zaman içerisinde bu adamların deşifre olduğunu, bu adam yerleştirme konusuna daha fazla ağırlık vermemiz gerektiğini söyledi. Ayrıca ‘eyalet talebe mesulleri’nin örgüt içerisinde daha önce vazife yapmış, güvenilir ve itaat eden kişileri belirleyeceğini, bu kişilerin uygun olup olmayacağına yapacağımız görüşmenin ardından bizim karar vereceğimizi söyledi. Bilal, ‘Bu işi gizli tutacaksınız, bu işten il imamının bile haberi yok’ dedi.” UYUM SAĞLARIM “Daha sonra Hüseyin Fatih Tamer ve ismini şu an hatırlayamadığım 2 kişinin ismini verdi. Ancak söz konusu 2 kişi bu iş için uygun değildi. Bu işe uygun olduğunu değerlendirdiğim Hüseyin Fatih Tamer’e, hangi partiye gitmek istediğini sordum. Bana, ‘AKP bizim cemaate karşı iken oraya gitmem. Ben İzmirliyim, İzmirli olanlar CHP’ye daha hızlı uyum sağlar, bu yüzden CHP’de görev alayım’ dedi.”
 • Sevnur Mumcu
  4 ay önce
  Mv sıralamasında il olarak BARIŞ bey elinden geleni yaptı ama genel merkez referandum da Hüsnü beyin söyleminden dolayı oy kaybettiği düşüncesinden böyle bir Mv sıralamasını uygun gördü. BARIŞ Bektaş daha avantajlı bu yarışta.
 • Nur
  4 ay önce
  Biraz gözünüzü açın Sevnur Mumcu hanım. Barış Bektaş iyi bir insan lakin örgüt olarak seçimlerde Konya başarısız kaldı.Konyada bir etkinlik oluyor düzenlemeye çalışıyor eyvallah . Ama katılımlar yok halkı sokağa çağıramıyor sebebi belki kendi işinden dolayıdır birşey diyemeyiz . Partiyi gençler ayakta tutuyor ama Yaşlı Kurt olarak gençleri eğitmek lazım . Gençler siyasette tecrübesiz . Genel merkezin dışında kendi ilimizde eğitim vermeliyiz. Psikologlar dahil ikna yöntemleri gibi vs partili büyüklerle daha iç içe olmalı . Barış bey bunu biraz daha dikkate alsaydı gerçekten CHP Konya için unutulmaz bir iş başarmış olacaktı . Belki birdaha seçilir , seçilirse keşke bu dediklerimi yapsa... Teşekkürler .
 • Siyami ÇİMİLİ
  4 ay önce
  Tskkr Kemal Kardeşim.Yüreğine kalemine sağlık. Kolay gelsin güzel

Son Yazılar