Belediye kimi neden fişlesin ki ?.
KEMAL SOYLU

KEMAL SOYLU

Belediye kimi neden fişlesin ki ?.

21 Ocak 2021 - 22:00 - Güncelleme: 21 Ocak 2021 - 22:08


İYİ Parti Konya Milletvekili Sayın Fahrettin Yokuş’un “Konya Büyükşehir Belediyesi’nin insanları fişliyor” açıklaması gündeme bomba gibi düştü.

Sözde belediyenin sosyal medyasının 70 kişiden oluşan “dijital iletişim ofisi”nin işadamları, siyasetçileri, esnafları, muhtarları, STK yöneticileri ve gazetecileri fişlediğinin ileri sürüldüğü iddiası ne derece doğru?.

Şimdi konu ile ilgili herkes belediyenin (dijital iletişim ofisi) DİO’sunun kendileri hakkında ne tür bilgiler edindiğini merak etmeye başladı.

Gerçi “abdestimden şüphem yok ki namazımdan şüphem olsun” hesabı, beni fişleseler ne yazar. Ben kendimi bilirim, bilmeyen de kendi bilsin. Bu şehirde herkes kimin ne olduğunu çok iyi bilir.

Konya Büyükşehir Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Bilgiç’e, “Ahmetciğim istihbaratçılığa başlamışsınız, yeni göreviniz hayırlı olsun. Bu fişlemede benim durum nedir?” diye mesaj attım.

Sevgili Bilgiç, benim bu mesajıma “gülücük” işareti koyarak, “Abi sen buna inanıyor musun Allah aşkına?. 70 kişiyi biz nerede, nasıl istihdam edeceğiz ki?.  Bizim sosyal medya sorumlusu bir kişi var. Geri kalan 8-10 kişilik kadro ile de koskoca Konya’ya hizmet etmeye çalışıyoruz” diye cevap yazmış.

Akıllıca mantık yürütülecek olursak  şahsen böyle bir fişleme işine belediyenin karışacağına ihtimal vermiyorum.

Devletin MİT gibi, Emniyet gibi ve askeriye gibi istihbarat birimleri varken, böyle bir görev belediyeye düşmez.

Bu bilgi Sayın Fahrettin Yokuş’a  nereden geldi ya da sayın Milletvekili neden böyle bir iddiada bulundu bunu irdelemek gerekir.

Kendisine yanlı bilgi mi verildi, yoksa gerçekten böyle bir oluşum var da, biz mi bilmiyoruz. Bu ispat gerektiren bir durum.

İYİ Parti Konya Milletvekili Sayın Fahrettin Yokuş, sorumlu muhalefet gereği, belediyeye yapılmayan, ya da yapılamayan hizmetler için eleştiriler yapabilir ve yapmalıdır da. Bu kendisinin en doğal hakkıdır.

Bu iddianın basına yansımasından sonra ulusal medyadan bir çok arkadaş arayıp, bunun gerçek payını sorunca, verecek cevap bulamadım.

Bu Konya hepimizin. Başka Konya yok..

Lütfen bu şehrin fabrika ayarları ile oynamayalım…

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar