Nihayet 3 puan!
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

Nihayet 3 puan!

14 Şubat 2021 - 15:52

Zordur son sıradaki takımlarla oynamak. Hele de şu günlerde sık maç trafiğinde hiç de kolay değildir. Hastalıklar sakatlıklar da eklenince zorluğun derecesi artar da artar..

Perşembe gecesi kupada oynanan maçta 120 dakikalık olağanüstü efor harcamak ve talihsiz şekilde 3 penaltı birden kaçırarak elenmenin de getirdiği moral bozukluğu ve aşırı yorgunluk elbet son sırada da olsa Denizlispor karşıssında hiç de kolay olmayan bir mücadele daha ortaya çıkardı sadece iki gün sonra da oynanınca..

Böylesi bir ortamda kazanılan 3 puan gerçekten çok önemli ve Konyaspor'un çok ihtiyacı vardı bu morale..

Teknik Direktör İlhan Palut, Jevtovic'in cezalı olduğu Amir Hadziahmedovic ve kaleci Sehic'in sakatlığı nedeniyle kadroda yeralmadığı mücadelede orta sahada Milosevic ve Diamonde kanatlardan da Miya ve Sekidika ile ataklar geliştirmeyi düşündü. İleride Cikalleshi arkasında destek beklenen Milosevic ve Musa ilk yarıda yeterince etkili olamadılar..

Özellikle Miya kaptırdığı topların çokluğu ile ilk yarıda inanılmaz bir maç çıkardı. Daha önce de yazdım gerek Guilherme gerekse Skubic ileriye çıkamadıkları zaman Konyaspor hücumda kilitleniyor etkili olamıyor. Bu oyuncular ne zaman ileriye sarkar güzel ortalar yapar ancak o zaman tehlikeli olunuyor. Dünkü maçta da Sekidika ve Miya ne yazık ki Guilherme ve Skubic'in ileriye çıkmasına engel koydular..

Konyaspor adına pozisyonsuz sona eren en tehlikeli atak ilk yarının son dakikasında rakipten geldi bunda da kaleci Eray müthiş refleks göstererek golü kurtardı. Eray karşı karşıya bu pozisyonda öyle bir kurtarışa imza attı ki maç tecrübesinin ne kadar önemli olduğunun da göstergesiydi. Son iki maçta gösterdiği performans maç oynamadan geçen günlerde form kaybının ne olduğunu ve maç oynadıkça nasıl geri kazandığını da ortaya çıkaran bir gerçekti.

İkinci yarıya hiç değişiklik yapmadan başladı Konyaspor oysa gerek Cikalleshi gerekse Miya o kadar çok top kaybı ile oynadılar ki yerlerine Daci ve Kravets girmeliydi diye düşündüm..

Ve takımın kaptanı Abdülkerim sahanın yıldızı ve takımının da ilk golüne imza atan kurtarıcılarından birisi oldu..

Kanatları bir türlü kullanamayan Konyaspor, adeta kalesinin önünde etten duvar ören Denizlispor'u duran topta gerçekleştirilen bir organizasyonla devirmeyi başarıyordu. Oysa maç içinde bu anlamda kanatlardan bir varlık gösterilememesi üzücü bir görüntüydü..

Oyuna sonradan giren Shengelia Konyaspor'un 2. golünün hazırlayıcısı oldu müthiş atak yaparak kazandığı ve arka direğe yerden gönderdiği asistini Sekidika gole çevirip takımını rahatlatıyordu..

Bu gol Sgengelia ile sağ kanadın etkili kullanılabilmesinin eseriydi. 75 dakika kanatları kullanamadık 76'da Miya'nın yerine oyuna giren Shengelia ise kanadı etkili kullandı 80'de gol geldiyse durup düşünmek gerekiyor..

Zorlu Denizlispor maçında defansta Ahmet ve Abdülkerim ile iki önemlikurtarışa imza atan kaleci Eray maçın kazanılmasında son derece önemli başarı gösterdiler..

Neticede aslolan 3 puandı o da kazanıldı ya çok da önemli değil diyeceğim ama malesef o kadar sık maç var ki artık her şeyin en ince ayrıntısına kadar gözden geçirilip ona göre gereken derslerin alınması ve artık bazı oyuncuların form durumunu da değerlendirmek zamanı..

Haftaya cumartesi günü deplasmanda Malatyaspor ile oynanacak maç öncesi alınan bu 3 puan Konyaspor için çok değerliydi ve bu da başarıldı çok şükür...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar