Mağlubiyeti hak etmedik
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

Mağlubiyeti hak etmedik

14 Haziran 2020 - 21:24

Lige verilen uzunca aranın ardından Ankara deplasmanında Gençlerbirliği ile puan mücadelesine çıkan Konyaspor, güzel futbol sergilemesine ve rakibinden daha çok gol pozisyonuna da girmesine rağmen 2-1 yenilmekten kurtulamadı.

Kora kor bir mücadele ortaya koyan, topa daha çok sahip olan Konyaspor’un buna rağmen iki hata sonrası iki golle mağlup olması üzücü oldu.

Maçın başında rakibinin atak oyununu başarıyla savuşturan ve özellikle 20. dakikadan sonra etkili ataklar geliştiren Konyaspor, 22’de Miloseviç’in soldan girdiği ve güzel de çevirdiği top direkten dönünce harika bir golden oluyordu. Hemen sonraki dakikada ise bu kez Bajic ile bir pozisyon daha kaçırılıyordu ancak Gençlerbirliğine de önemli pozisyon verilmeden soyunma odasına beraberlikle gidiliyordu.

İlk yarıda dikkat çeken, atakların ağırlıklı olarak Shengelia’nın kullandığı sağ kanattan yapılmasıydı. Öyle ki sanırım takımda en çok faulü yapılan isim oluyordu Shengelia.

Keşke ondaki bu çabayı arzuyu Hurtado’dan da görebilseydik.

Hurtado ne yaptı ne etti anlayamadan bir de sakatlık geçirdi. Daha verimli olmasını beklediğimiz ve eleştirdiğimiz ve orta sahada oyun durunca kendisini bir anda yere bırakan Hurtado’nun sakatlığı sonrası yerine Jevtoviç dahil oluyordu.

Gençlerbirliği karşısında ikinci yarıda yine temkinli başlayan Konyaspor, Bajiç ve Jevtoviç ile son derece etkili oluyordu ileri uçta. Savunmada ise kontrolü hiç elden bırakmadan toplu hareket ederek adeta bir yumruk haline gelen savunma oyuncuları 59’da gelişen bir kontra atakta öyle bir dağınık görüntü verdiler ki ne yazık ki bu pahalıya maloldu ve Gençlerbirliği öne geçti.

Beklenmedik bu gole iki dakika sonra karşılık veriliyordu. Organize gelişen atakta Jevtoviç Bajic’e harika bir ara pası verdi bu oyuncu da al da at dercesine tekrar Jevtoviç’e çıkardı ve mükemmel bir beraberlik  golü atılmış oldu.

Beraberlik golünün sonrasında rakibine baskısını daha da artıran takımımız yine Bajiç’le ceza sahasına giriyor ve bu oyuncunun tıpkı ilk goldeki gibi al da at dercesine çıkardığı harika pasa son derece kötü vuran Shengelia Konyaspor’un galibiyet golünü kaçırıyordu.

Bu pozisyonun bir kaç dakika sonrasında ise Gençlerbirliği ceza sahamızda oluşan bir karambolde golü buluyor ve öne geçiyordu.

Bu neticede maçın skorunu belirledi ancak maç geneline baktığımız zaman yapılan iki hata iki gol yememize neden olurken, rakip ceza sahasında bulduğumuz pozisyonları gole çevirememek yine pahalıya maloldu.

Neticede Gençlerbirliği puan sıralamasında bir sıra üzerimizde idi ve olası galibiyette altımıza alacak gelecek haftalara daha güvenli bakılacak en önemlisi de sergilenen oyunun semeresini alacaktık, olmadı.

Oyun güzel olsa da sonuç çok üzdü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar