Konyaspor'dan Fener'e 2 kroşe!
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

Konyaspor'dan Fener'e 2 kroşe!

07 Kasım 2020 - 21:38

Konyaspor müthiş dirençli bir futbol sergilediği deplasman mücadelesinde Fenerbahçe karşısında tarihi bir başarı göstererek rabibini 2-0 yenmeyi başardı..

Doğrusu bu zor deplasman öncesi hemen hemen tüm otoritelerin kesin Fenerbahçe galibiyeti düşündüğü böylesi bir maçta sahanın hemen her bölgesinde olağanüstü mücadele gösteren bir Konyaspor vardı sahada.

Maçta müthiş bir yardımlaşma sergileyen Konyasporlu oyuncular Fenerbahçeli rakip futbolculara sahanın hemen her alanında boşluk bırakmayarak büyük başarı gösterdiler.

İstanbul deplasmanında Fenerbahçe karşısında maça dengeli bir başlangıç yapan Konyaspor, ilk yarıda da maçtaki ilk tehlikeli atağı gerçekleştiren taraf olurken, harika bir ara pas ile kaleci ile karşı karşıya kalan Miloseviç’in aşırtma vuruşu, iyi sıçrayan kalecinin topu çelmesiyle sonuçlandı. Oysa kaleciyi de geçerek boş kaleye topu yuvarlaması daha kolaydı doğrusu ama Miloseviç burada biraz erken davranarak aşırtma düşünüp Konyaspor’u öne geçirme şansını da kaçırıyordu malesef..

Maç boyunca doğrusu beklenmedik bir Fenerbahçe vardı sahada..

Burada Konyaspor’lu oyuncuların müthiş dirençli duruşları da önemli bir etkendi elbet ancak ev sahibi olma baskısı da düşünülürse hiç de alışılagelmiş bir baskı kuramadı Fenerbahçe..

Sahaya daha iyi yayılan ve hemen her ikili mücadelede başarı gösteren Konyaspor oyuncuları, önceki maçlara oranla daha iyi mücadele gösterdikleri maçta gülen taraf olmayı başararak zorlu Fenerbahçe deplasmanından 3 puanla dönmeyi başararak tarihi bir zafere de imza atıyorlardı..

Bu zor deplasmanda özellikle Jevtoviç ve Miloseviç’in orta sahada genellikle dikine oynama istekleri takımı sürekli olarak ileriye taşıyan en önemli faktördü. Cikalleshi ve Kravets’in de rakip sahada bu oyuncuların ara paslarına yaptıkları çapraz koşular ve birbirlerine alan açmaları Konyaspor’un rakip üzerinde baskısını daha da arttırmasına vesile olan önemli başarıydı.

Konyaspor’un sergilediği bu oyun müthiş sonuç veriyordu sahada..

Fenerbahçe hiç de beklemediği bir Konyaspor görüyordu karşısında ve bu beklenmedik oyunla adeta kroşe yemiş boksör misali abondone oluyordu resmen..

Neticede İstanbul gibi zor bir deplasmanda Fenerbahçe’yi 2-0 gibi net bir skorla yenmek gerçekten de çok ama çok önemli bir zafer.

Taraftarlarına harika bir armağan vererek, önceki maçlarda inanılmaz hatalarla kaybedilen onca puanı da telafi ederek önemli bir başarı gösterdiler doğrusu..

Teşekkürler Konyaspor..

Bu önemli zafer verilecek olan milli arada takıma ilaç olacaktır düşüncesindeyim.

Umarım sonrasında da bu başarı sürdürülebilir olur..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar