Konyaspor'da çile sürüyor!.
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

Konyaspor'da çile sürüyor!.

15 Şubat 2020 - 21:02

Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın ayrılması yeni hoca Bülent Korkmaz’ın yeni bir hava getirmesi beklenen Konyaspor, evinde Göztepe karşısında farklı mağlup olarak taraftarlarını adeta kahrederken, ortaya koyulan basiretsiz mücadele galibiyet çilesinin sürdüğü bir tablo çıkardı.

Ligin altında birbiri ardına galibiyet alan takımların Konyaspor’u ateş çemberine daha da yaklaştırdığı bir ortamda evde galibiyete hasret kalan taraftarlar son maç sonrası bu kez yönetimi istifaya davet ediyorlardı.

Önceki yazılarımızda da Aykut hoca ile yolları ayırmakta çok geç kalındığına vurgu yapmıştım, çünkü artık bu saatten sonra hoca değişimi olsa ne olmasa ne. Bu hamle kesinlikle devre arasında yapılmalıydı. Denizli maçından sonra istifaya davet edilen Aykut Kocaman yönetimle oturup karşılıklı anlaşarak istifasını verdi yolları ayırdı, taraftarlar şimdi de yönetimi istifaya davet etti.

Peki yönetim de gitse bu oyuncu gurubu ile galibiyet alınabilecek mi işte esas mesele orada.

Yeni teknik Direktör Bülent Korkmaz maça serum tedavisi gören Thuram ve sakatlıktan dönen Robert Mak’la kulübede tutuyor, Bajic’i ise mecburen 11’de başlatıyordu. Cezalı Selim’in yerine Ali Turan sakat Anicic’in yerine ise Uğur Demirok forma giyiyordu. Yeni transfer Guilherme solbek, Skubiç sağbek oynarken, Miloseviç sol, Shengelia ise sağ kanat olarak yerlerini alıyorlardı. Ömer Ali de forvet arkası olarak Bajiç’e destek vermeye çabalıyordu.

Doğrusu maçın başında bu ekip etkili başlar gibi görünse de dakikalar ilerledikçe özellikle defansta yapılan acemice hareketler ve orta sahadaki aşırı top dolaştırma ve çoğunlukla sergilenen yan pas geriye pas hastalığındaki aksaklıklarda kaptırılan toplarla cesaretlenen Göztepe daha çok Konyaspor sahasına gitmeye başladı.

Buna rağmen çok uzun süre sonra sahasında gol atmayı başaran ve maçta öne de geçen Konyaspor, sonrasında inanılmaz goller yiyerek taraftarlarını da kahrediyor kendisini de ateş hattına daha çok yaklaştırıyordu.

Skubiç ve Bajiç, yaptıkları top kayıpları ile saç baş yoldurmaya devam ettiler ama takım genel olarak inanılmaz kötü bir maç çıkarıyordu. Bajic neredeyse hiç katkı yapamazken, ne Miloseviç ne de Shengelia kanatları verimli kullanamıyorlardı maç boyunca.

Aykut Kocaman’ın gidişine neden olan bu kadro yeni hoca Bülent Korkmaz’ın da bu saatten sonra çok da suçlanamayacağı bir maç çıkarttı neticede.

Yine de yeni hocanın yeni bir hava getirmesini beklerdik doğrusu ama olmadı.

Mesele bu ağır yenilginin nasıl telafi edilebileceği, tabi bu saatten sonra oldukça zor..

Elbette imkansız değil, lakin Bülent Korkmaz’ın işi gerçekten zor.

Neticede mecburen bu kadro ile yeni bir oyun anlayışı getirmek için zorlu bir sürece giriyor hoca ve bu hafta da en önemli rakiplerimizden Kayserispor ile deplasmanda oynayacağımız gerçeği ortada.

Üstelik geçen hafta evimizde berabere kaldığımız Denizli’yi deplasmanda yenerek hocası ile yolların ayrılmasına vesile olan son haftanın başarılı takımı Kayserispor ile bu kadar kötü olduğumuz bir durumda puan savaşına gireceğiz.

Sonuçta çile sürüyor, Konyaspor giderek daha da vahim bir duruma doğru sürükleniyor..

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar