Konyaspor ve prangalar!
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

Konyaspor ve prangalar!

07 Şubat 2021 - 21:57

Konyaspor 10 kişi kalmış güçlü rakibi Beşiktaş karşısında mağlup oldu ancak mücadelede hiç bir varlık gösterememesi taraftarlarını kahretti..

Adeta ayaklarında prangalar varmış gibi sahada etkisiz, resmen yürüyen isimler vardı ki sebebi nedir bu prangaları kim taktı niye taktı amacı ne?! demekten maçı izleyemedim doğrusu..

Görünen-görünmeyen o prangalar dün takır takır oynayan takımı bugün ne hale getirdi gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum..

Teknik Direktör İsmail Kartal ile doğrusu çok daha önce yolların ayrılması bekleniyordu zorlu Beşiktaş maçı öncesinde ancak bu gerçekleşmeyince durumdan haberdar futbolcular da bile isteye koşmadı sanki..

Nedir bu işin perde arkası bilmiyoruz ama gerçekten son derece enteresan işler dönüyor..

Maçtan ziyade yorumlanması gereken gerçekten bu inanılmaz değişim olmalı..

Nereden nereye?..

Beşiktaş maçı için yorumlayacak olursak doğrusu maça dengeli bir başlangıç yaptı Konyaspor, hatta rakibi 10 kişi de kaldı birkaç dakika soldan sağdan etkili olmaya da çalıştı ancak hiç tehlikeli olamadı. Sadece bir kez ceza sahasına girebilen Konyaspor Miya’ya yapılan hareketle penaltı kazandı derken hakemin tam tersi Miya’nın faul yaptığını göstermesini şaşkınlıkla izledik, olacak şey değildi ancak sadece 3 büyükleri gören, yukarıdan yani 3 büyüklerden gerisine hikaye olarak bakanların penaltıyı es geçmesini çok da yadırgamadım doğrusu..!!

Etkili olmakla tehlikeli olmayı bir türlü birleştiremedi Konyaspor bunda da özellikle Kravets o kadar isteksiz kaldı ki resmen her topu öldürdü desek yanlış olmaz..

Sağda Skubiç solda özellikle ilk yarıda Sekidika ve Guilherme ile ataklar yapmaya çalışsa da ortadan istediği desteği bir türlü sağlayamayan Konyaspor o kadar etkisiz bir futbol sergiledi ki Beşiktaş 10 kişi olmasına rağmen güle oynaya tehlike yaşamadan 3 puanı hanesine yazdırdı geçti..

Sekidika hariç takıma takviye diye alınanların kulübede beklediği, özellikle Galatasaray maçında 2 gol atmış Daci’nin kadroya bile giremediği Konyaspor’da dediğim gibi görünen-görünmeyen prangalar takımın bugünleri görmesinin en büyük müsebbibidir çok net..

Şimdi maç sonu yayıncı kuruluşa konuşan Konyaspor Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın sunucunun istifayı ima eden sorusuna verdiği ‘’Ben budada karar almayı düşünecek durumda değilim, yönetimin alacağı her türlü karara saygı duyarım’’ demesini nasıl yorumlayacak Konyaspor yönetimi merakla bekliyoruz..

Şu prangalardan biran önce kurtulmak dileğiyle..!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar