Konyaspor 1. viteste takıldı
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

Konyaspor 1. viteste takıldı

24 Ocak 2021 - 15:34 - Güncelleme: 24 Ocak 2021 - 16:36

3 puana hasret kalan Konyaspor Antalyasporu konuk ettiği mücadelede bir türlü vites büyütüp hızlanamadı, pozisyon bulmakta oldukça zorlandı ve gol atamadığı mücadelede 1 puana razı oldu.

Barış'ın sol bekte Musa Çağıran'ın orta sahada ileriye dönük görev aldığı, son transfer Amar Rahmanovic'in yedek beklediği, Diamondenin kadroda yeralmadığı müsabakada Teknik Direktör İsmail Kartal, Zymer, Milosevic ve Guilhermeyi yedekte bekleterek yine şaşırttı.

Geldiği günden beri nedense Zymer Bytyqi hep yedek bekletilirken neden 11'de başlatmadığı yine anlaşılamadı doğrusu. Geçen hafta da sormuştum acaba antrenmanını mı beğenmiyor yoksa istemediği bir ransfer mi anlayamıyorum..

Müsabakanın ilk yarısında her iki takım da kontrollü bir oyunu tercih edince klasik orta saha mücadelesi izlendi. İlk yarının son dakikalarında baskısını ve rakip sahadaki presini artıran Konyaspor ne yazık ki gol bulacak pozisyonlar üretmekten çok uzak kaldı.

İkinci yarıya Cikalleshi'yi çıkarıp Zymet Bytyqi ile başlayan İsmail Kartal, takıma ilk yarıdaki presi devam ettirmeyi istese de başarılı olamadı..

2. yarıya Guilherme ve Rahmanovic'i alarak başlayıp, hücumda daha etkin olmayı amaçlayacağını bekledim İsmail Kartal'dan doğrusu ama o sadece Bytyqi değişikliği yaptı..

Ligin başındaki maçlarda soldan Guilherme sağdan Skubic ile yapılan atakları o kadar çok özledik ki sıkışan oyunda mücadele tamamen klasik orta saha mücadelesinde adeta kör dövüşü gibi devam etti gitti..

Musa'nın kafa vurduğu ancak direğe takıldığı pozisyon gelecek golün habercisi olsun dedik 60.dakikadaama başka pozisyon da üretilemedi ne yazık ki ...

28 forma numaralı Musa yerini 29 forma numarasıyla son transfer Amar Rahmanovic'e bırakıyordu çok gecikmeli bir şekilde 73'de..

Beraberliğe oynayan Antalyaspor 1 puanı kurtarma adına elinden geleni yapıyordu..

Kanatlardan başka ilerleme yolu bulamayan Konyaspor bunda da başarılı olamadı ne yazık ki dakikalar birer birer tükendi gitti.

Konyaspor'un bir türlü vites büyütemediği rakip ceza alanında hiç etkili olamadığı mücadelede Barış yardımcı mutlak bir Antalyaspor golünü önleyerek adeta topun önüne kendini siper ediyor ve 1 puanı belki de o kurtarıyordu 83'te...

Amir ve Ömer Ali'yi çıkarıp Shengelia ve Oğuz Kaan'ı oyuna dahil ediyordu İsmail Kartal son dakikalarda ancak dediğim gibi takım bir türlü vites büyütüp hız alamıyordu nedense..

3 hafta üst üste mağlup olan Konyaspor bu kez kendi evinde de 3 puan almayı başaramadı 1 puana razı olup gelecek adına kötü bir günü geride bıraktı..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar