Kartal, Doğan'a takıldı!
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

Kartal, Doğan'a takıldı!

16 Nisan 2021 - 18:23

Konyaspor, evinde rakip kaleci Doğan’ın başarısı nedeniyle gol atamadığı mücadelede 1 puana razı oldu, sergilediği futbolla da fazlasını haketmiyordu doğrusu..!

Düşme hattından kurtulma mücadelesi veren Kayserispor’u ağırlayan Konyaspor, çok fazla gitmediği buna karşın rakibini de ceza sahasına getirmediği bir 45 dakika çıkardı ilk yarıda.. Bütüci ile güzel bir şutun kaleci tarafından çok iyi çıkartıldığı ve özellikle Jevtovic’in girdiği pozisyonda iyi kafa vuruşu yapamadığını izlediğimiz ilk yarıda son derece temkinli oynamaya çalıştı her iki takım da..

Kayserispor kalecisi genç eldiven Doğan Alemdar’ın yaptığı güzel kurtarışlarla dikkat çektiği mücadelede özellikle ikinci yarıda rakibinin üstüne daha çok giden Konyaspor gol atmayı başaramayınca genellikle orta saha mücadelesi şeklinde seyreden maçtan puansız ayrılarak şaşırtıcı bir sonuca daha imza attı.

Geçen hafta deplasmanda iyi mücadele ettiği müsabakadan 3-1 mağlup ayrılan Konyaspor’un bu kez evinde 1 puana razı olması beklenmedik bir sonuç olarak karşımıza çıkıyordu.!!

Bütüci ve Skubic’in maçın ikinci yarısında çok etkili bindirmeleri bir kaç kez de Milosevic’in kaleyi yoklaması ne varki kaleci Doğan’a takılması vardı maçta notlarımız arasına girebilen ama başka da kayda değer, ekran başındakilere çoşku verecek bir pozisyon göremedik ne yazık ki..

Bu beklenmedik beraberlik rakibin işine yaradı 1 puan amaçladığı mücadeleden istediğini alarak evine döndü ancak özellikle bazı oyunculardaki arkadaşlarına ayak uydurmama ısrarı vardı ki buna rağmen sabırla sahada kalmaları da şaşırtıcıydı bana göre..

Oyunda gole yakın isimlerin çevrelerine yakın olanlardan destek görememenin verdiği sıkıntı kendisini net belli ettiği dakikalarda kenardan yeterli müdahalenin yapılmaması şaşırtıcıydı ve bana göre değişiklikler biraz geç kaldı..

Bu arada Sehic’in de çıkardığı bir şut var ki eğer o golü kurtarmasa maçtan belki 1 puanı da kurtaramayabilirdi Konyaspor.

Artık 1 puan da olsa 35.haftayı geçti puanını 41 yaptı Konyaspor ve 36.hafta ise 20 Nisan Salı günü saat 16.00’da zorlu Rize deplasmanında mücadele edecek.

Son haftalardaki sıkı maç trafiğinde ilginç sonuçlar bu maçla ilgili net bir fikir oluşturmamızı zorlaştırsa da yine de sahada rahat olacak bir Konyaspor seyir zevki yüksek bir maç çıkaracaktır..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar