Kahır dolu sezon nihayet bitti!...
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

Kahır dolu sezon nihayet bitti!...

26 Temmuz 2020 - 14:01

Konyaspor, taraftarlarına çektirdiği kahır dolu sezonu evinde Alanyaspor’a 3-2 mağlup olarak nihayet bitirdi.

Bülent Kormaz, sezonun son maçında bir çok as oyuncudan yoksun bir kadro ile hatta alt yapıdan 5 takviye ile oluşturduğu kadroyla çıktı Alanya karşısına ancak oyuna girmeyi bekleyen gençleri herhalde unuttu 2-0 da öne geçmesine rağmen 3-2 kaybedilen müsabakada sadece bir değişiklikle maçı bitirdi ya anlamak mümkün değil..

Haftalardır oyunu okumasını özellikle de oyuncu değişikliklerini eleştirdiğimiz Bülent hoca nedense evdeki son maçta da üstelik ligde kalmayı garantilemiş olarak çıkılan rahat geçecek bir maçta yine ilginçliklere imza atarak doğrusu beni çok da şaşırtmadı..

Neden bir çok as oyuncu yok, yerlerine gençlerden oluşan bir kadro ile çıkılır da bu oyunculardan bir tanesi bile süre alamaz Bülent hoca?..

Federasyonun her galibiyete verdiği paradan mı haberin yok senin yahu. Üstelik sezon boyu evde çekilen kahıra, anlamsız kararlarla son bir ekleme daha yapmak, 2-0 öne geçilen bir maçı 3-2 kaybetmek ne demek?..

Öyle ya da böyle maç üzerine konuşacak hiç bir şey yok doğrusu bu Bülent Korkmaz’ın yaptıkları yüzünden. Şu çok net ki iyi ki birileri (!) duruma müdahale etti de bu hocaya rağmen Başakşehir ve Trabzonspor müsabakaları kazanılabildi de ligde kalabildik. Tek söylenecek şu ki delikli kuruşa çok ama çok ihtiyaç duyulan şu zor günlerde galibiyete verilecek olan parayı bizzat sen elinin tersiyle itekledin hoca!..

Neticede kahır dolu sezon Konya’daki bu maçla nihayet bitti gitti!.

Şimdi bu kadar sıkıntılı durumda öncelikle kongrede neler olacak, Kulluk başkan ne yapacak, devam ederse ki kimlerle nasıl bir liste oluşturacak, başka hangi isimler nasıl hamleler yapacaklar bekleyip göreceğiz..

Konuşulanlara bakılırsa öncelikle Büyükşehir Belediyesi’nin, son iki haftadır kapısını aşındıranlardan hangisine daha yakın olacağı da en büyük merak edilen konular arasında. Hem Uğur Başkan’ın hem de Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın desteğini aldığı iddiasıyla liste oluşturma telaşında olanlar kimler?. Bu iddia sahiplerinin listesinde hangi isimler var bu da bir kaç gün içinde netleşecektir!.

Öncelikle elbette Konyaspor yönetiminin vakit geçirmeden sezon değerlendirmesi yapmasını, adeta taraftarlara çektirilen kahır sezonunun nedenlerini - niçinlerini tüm çıplaklığıyla (!) kamuoyuna açıklamasını bekliyoruz. Geçen hafta yaptıkları üstü kapalı açıklamanın detaylandırılması gerekiyor ve gerekirse durumları vahim hale getiren isimlerin de zikredilmesi, bu kongre öncesi çok daha elzemdir!..

Gün artık netlik günüdür..

Bu şehrin markası, vitrini, geleceği her şeyi Konyaspor’dur ve ligde kalmasını sağlamak en büyük başarı olmuştur ve geleceğini iyi şekilde planlamak da en büyük başarı olacaktır...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar