Göz göre göre kümeye doğru!
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

Göz göre göre kümeye doğru!

01 Mart 2020 - 14:25

Konyaspor, ligde kalma adına mutlak 3 puan için çıktığı mücadelede en yakın rakibini yenemeyerek evinde golsüz berabere kaldı.

Puan sıralamasında bir alt sırasındaki Kasımpaşa ile zorlu bir maça çıkan Konyaspor’un evinde oynamasına rağmen maçın ilk dakikasından son dakikasına kadar sanki deplasman takımı gibi ürkek mücadele sergilemesi oldukça yadırgandı doğrusu.

Yediği 49 golle bu güne kadar ligin en çok gol yiyen ikinci takımı konumundaki Kasımpaşa karşısında ceza sahasına girmekte, gol pozisyonu üretmekte oldukça zorlanan Konyaspor, 90 dakikada sadece 2 şut çekebildi.

İnanın bu yan pas geri pas hastalığı takımda bazı oyuncuların içine öyle işlemiş ki saha kenarında Bülent Kormaz’ın eğilerek ileriye ileriye demekten beli tutulacaktı neredeyse..

Anlamak mümkün değil...

Can havliyle derler ya hani ne o refleksi ne de o ciddiyeti görmek imkansızdı sahada ne yazık ki..

Orta sahada ne yaptığını bilmeyen, kenarları hiç kullanamayan, ileri uçta ise zaten forvetsiz oynayan Konyaspor’un bu hali 1 puana şükrettirdi desek yalan olmaz doğrusu..

Maça ön bölgede baskı ile başlayan Kasımpaşa karşısında bırakın ceza sahasına girmeyi, genelde oyun kurmakta bile güçlük çeken Konyaspor, evinde değil de sanki deplasmanda mücadele edercesine çekinerek oynayınca pozisyon üretmek mucizelere bağlı kaldı ne yazık ki..

 Geçen hafta skoru koruma konusunda daha çok çalışılması gerektiğine vurgu yapmıştım maç kritiğinde, ancak bu kez sanki gol yememek için yerinde durulmasını ve ceza sahasına dahi girilemeyeceğini hiç beklemezdim doğrusu..

Sahada ter döken takımın tüm elemanları neredeyse rakip ceza sahasına girmemek için mücadele etti resmen. Bunu anlamak çok zor hele de Konyaspor’un şiddetle 3 puana ihtiyacı olduğu bir maçta gerçekten inanılmazdı.

Artık sözün bittiği yerdeyiz resmen..

Göz göre göre kümeye doğru kararlı adımlarla ilerliyoruz.

Bu Kasımpaşa’yı da yenemeyen Konyaspor’un bu saatten sonra ligde tutunması da tamamen diğer rakiplerinin olağanüstü kötü performans sergilemesine bağlı ki o da zor görünüyor..

Çünkü iyi oynayan, terinin son damlasına kadar mücadele eden kazanıyor..

Kasımpaşa karşısında seyrettiğimiz Konyaspor ise malesef dediğim gibi göz göre göre kümeye doğru ilerliyor..

Yapılan yanlışların faturası çok ama çok pahalıya malolmak üzere...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar