Gitti Korkmaz, geldi Kartal!
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

Gitti Korkmaz, geldi Kartal!

14 Eylül 2020 - 14:50

Konyaspor için yeni bir sayfanın açılacağı sezonda gitti Bülent Korkmaz geldi İsmail Kartal !..

Bir transfer üç günde ortalığı nasıl kasıp kavurdu gerçekten şaşırtıcı oldu!. Transferi bahane ederek istifa ettiğini açıklayan Bülent Korkmaz özellikle Sokol Cikillashi transferine tepkisini dile getirmişti.  Yönetim de yapılan tüm transferlerin hocanın bilgisi dahilinde olduğunu açıklarken, nerden baksan ilginç durumlar ortaya çıktı 3-5 gün gibi kısa sürede.

Bülent Kokmaz iyi ki gitti bana göre!..

Geçen sezon öyle ya da böyle nasıl bitti doğrusu herkes biliyor. Izdırap dolu son haftalarında yaşananlar ortada. Hepsi bir yana o maçlarda hoca olarak kenarda gösterdiğin reaksiyonlar ortada Bülent Korkmaz.

Üstelik yönetim seçimi öncesi ‘Başkan yoksa ben yokum’ restini çeken de sen!.

Bir transfer yüzünden üstelik ‘O yoksa ben yokum’ dediğin adamı sırtından hançerleyerek çekip giden yine sen..!

Yeni sezonda Bülent Korkmaz ile devam kararına doğrusu hiç sevinmemiştim, Gidişine de hiç üzülmedim de şekli belki sana yakıştı ama Konya’ya hiç yakışmadı doğrusu!..

Düşmenin kalkması ile tarihinde ilk kez 21 takımla 42 hafta üzerinden gerçekleştirilecek yeni sezonda bu yeni sayfa Konyaspor için belki de en zor sezonlardan birisi olmaya da namzet olacak.. Neden derseniz öncelikle yeni isimlerle yeniden başkan seçilen Hilmi Kulluk, gerçekten zor kere zor bir sürece daha göğüs germek üzere, çünkü öncelikle bu 42 hafta gibi uzun sürecek ve hatta 9 haftasında maçların haftaiçi de oynanacağı gözönüne alınırsa kadronun da bu ağır yükü kaldıracak genişlikte ve kalitede olması gerekiyor. Her takım da ligde 40 maç oynayacak, düşünsenize bu tempoyu kaldıracak bir takım oluşturmak, üstelik pandemi sürecinde seyirci desteğinden yoksun olmanın zorluğu net şekilde ortada.. Öte yandan belirlenen parasal limitlerin getirdiği sıkıntı içinde yönetim en iyiyi yapma çabasını gösteriyor. Sakın kimse bunu bilerek göreve geldiler falan demesin günümüzde o işler o kadar kolay değil.. Özellikle sosyal medyada yorum yapıp geçenlerin bu gerçekleri de gözönüne alması gerekiyor. Cikillashi transferi elbet bu ağır yük içinde geniş kadro olması gerektiği için doğaldır bana göre ve bunu bahane etmek de doğrusu hiç yakışık almadı, Bülent Korkmaz’a söyleyecek sözümüz yok bu saatten sonra...

Yeni Teknik Direktör İsmail Kartal ile Konyaspor’un yepyeni bir sayfa açmasını arzu ediyoruz..

Neticede önümüze bakmamız gerekiyor. Geçen seneki kadroya göre 12 futbolcu gitti Konyaspor’da. Jonsson, Bajic, Selim, Ali Turan, Kaleci Ertuğrul Taşkıran, Ferhat Öztorun, Mücahit Can Akçay, Fallou Diagne ve Ali Yaşar ile yollar ayrıldı. Seddar Karaman ve Maksut Taşkıran 1922 Konya’ya, Kaan Özdemir de Kahramanmaraşspor’a kiralandı. Onca başarılara imza atmış bir isim olan kaleci Serkan Kırıntılı’nın akıbeti ise belirsizliğini koruyor. Kadroda tutulan ve yeniden lisans çıkartılan Hurtado da her anlamda soru işaretini koruyan bir başka isim doğrusu!..

Kaleci Sehic ve Samuel Eduok ile Musa Çağıran ve genç Adil Demirbağ ile Sokol Cikillashi  takıma katıldı. Netice de an itibariyle İsmail Kartal hocanın da transfer istekleri olacaktır..

Elbette başta iyi bir golcü elzem bu takıma ve bu yönde yoğun bir çaba gösterildiğini de biliyoruz.

Bakalım bu cumartesi ligde ilk maçımız Ankara deplasmanında Gençlerbirliği müsabakasına böylesi kısa zamanda nasıl hazırlanılacak.

Şu da bir gerçek ki bu kadar enteresanlıkların yaşandığı ilk haftayı maç yapmadan geçirmek Konyaspor için büyük şans oldu!.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar