Futbol elzem ama zamanlama yanlış!
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

Futbol elzem ama zamanlama yanlış!

12 Mayıs 2020 - 16:49

Hayat bazen olmadık durumlar çıkarır adeta düğüm olur ya bu bazen, çözümü oldukça zor olur..

Sorun o kadar büyük ki inanın futbolu konuşası bile gelmiyor insanın, ne var ki özellikle de spor branşlarında futbol başlı başına milyon liraların döndüğü bir sektör olması yanında işin güzelliğini ele alacak olursak, insanların en azından haftasonu streslerini atabilecekleri yegane platformların da başında gelir elbet..

Bu virüs belası her ne kadar hayatı durma noktasına getirse de netice de plan proje dahilinde yapılması gereken ne ise bir an önce ince detayına kadar inerek ortaya konulmalıydı ve Futbol Federasyonu da kendince bir plan yaparak ‘Kalan maçların başlama tarihi 12 Haziran’ dedi geçti..

Sağlık Bakanlığı da bu konuda net görüş bildirerek ‘Tüm sorumluluk Futbol Federasyonunundur’ dedi.

İyi de bu sana göre bana göre ona göre diye görüş belirtilecek kadar basit bir olay mıdır?.

Elbette değil...

Tamam bazı durumlar vardır ki sana göre değişir bana göre değişir ama burada söz konusu olan insan hayatı ise alınacak kararların bir kere değil on kere düşünülerek alınması gerekmez mi sorarım size?..

Her şey bir yana özellikle de evde kalması istenilen insanların elbette bir şekilde oyalanacağı da düşünülürse, en azından ekranlardan izleyebilmesinin sağlanması bakımından da son derece önemlidir liglerin başlaması.

Buna eyvallah..

Ancak tarih olarak 12 Haziran demek biraz aceleci bir karar oldu..

Kulüpler Birliği de açıklamada bulundu biliyorsunuz onlar da kendilerince Haziran adına tarih de verdiler liglerin başlayabileceğini öngördüler. Elbette bu konuda öncelikle bakanlık ne diyecek orası şu an net değil ancak toplumsal sosyalleşme adına seyircisiz şekilde liglerin oynanması gerekir diyenlerdenim.. Lakin futbol temaslı bir oyun ise ortadaki virüs riskini değerlendirerek bu tarihi iyi süzüp biraz daha ileriye almak gerekirdi. Bakın Beşiktaş kulübü açıklama yaptı 1 futbolcu ve 1 çalışanlarında corona virüs testinin pozitif çıktığını açıkladı. Antrenman dahi yapamaz hale geldi. Peki bir de karantinaya alınırsa bir kulüp sonuç ne olacak, maçlar nasıl oynanacak?.

Bakınız fabrikalar, üretimin devam ettiği aklınıza her ne gelirse insanlar mecburen harıl harıl çalışıyorlar ve ülke için kendileri için çalışmak zorundalar da. Peki bunca büyük paranın döndüğü futbol başta olmak üzere bu piyasa niye dursun, niye durdurulsun?. Tabi ki öncelikle can sağlığı önemlidir, risk devam ettiği sürece futbol oynamak o milyon liralık futbolcuların içinden gelir mi? elbette gelmez bu da işin bir başka boyutu.

Kulüpler desen zaten dağ gibi borçlarla zorda bir de bu virüs yüzünden sektör daha da perişan hale geliyorsa,yayıncı kuruluş bile maç yok diye para vermiyorsa bir şekilde sezonun tamamlanması da lazım ve 12 Haziran değil de belki Haziran sonu ya da Temmuz başında ligin başlaması daha doğru karar olacaktır. Bakınız basketbol federasyonu da ligleri kapattı geçti üstelik..

Bakalım net karar ne olacak bekleyip göreceğiz..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar