Dam alçak değnek kalkmaz!
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

Dam alçak değnek kalkmaz!

22 Haziran 2020 - 17:08

Virüs nedeniyle ara verilmeden 3 aylık uzun kopma olmadan önce evde en son Fenerbahçe galibiyeti ile alınan rahat nefes, son iki haftada adeta yok oldu gitti Konyaspor için.

 

Önceki hafta deplasmanda Gençlerbirliği karşısında iyi oyuna rağmen mağlup olmak, bu hafta ise uzun süre önde götürdüğün bir maçta son dakika golü ile beraberliğe razı olmak futbolun doğal sonucu değil resmen beceriksizliği kabullenmektir.

Sivas o eski Sivas değil, buna rağmen 30’da ilk yakaladığı pozisyonda öne geçebiliyorsa bu tecrübeli golcüsünün eseridir eyvallah, peki sen de o bitirici golcü var mı yok, o zaman diyecek bir şey de yok!.

Buna rağmen harika sarkan Skubiç’le hemen golü atmış beraberliği yakalamışsın hatta bir kaç dakika sonra bu kez Miloseviç ile bir gol daha atarak soyunma odasına 2-1 galip girmişsin daha ne olsun..

Neticede ligin en az gol atan takımısın ve başarı mucizelere kalmış. Tüm bu olumsuz istatistiklere rağmen mağlup duruma düştüğün maçta 2-1 öne geçmek doğrusu beni çok tedirgin etmişti çünkü bu durumda nedense bizim takım genelde skoru koruma hastalığına yakalanıyordu önceki maçlara baktığımızda.

Aykut Kocaman’dan kalma bu hastalık ne yazık ki kulübede hangi hoca olursa olsun takımın adeta içine işlemiş gol atmaktansa skoru korumak daha elzem düşüncesi hep öne çıktı bana göre..

Neticede özellikle ilk yarıda sağda Skubiç solda Guilherme ile çok etkili bindirmeler yapılmasına rağmen maçta baskılı oyun golcü eksikliği nedeniyle bir türlü golü getirmiyordu. Bajic tüm bu ataklarda arada kayboldu gitti bir çok pozisyonda topla dahi buluşamadı.

Gol umudun Bajic ancak golleri Skubiç ve Miloseviç ile bulmak ilk yarıyı mağlup durumdan galip hale döndürmek gerçekten önemli başarıydı.

Ancak ikinci yarıda o klasik hastalığımız nüksetmese zaten eski halinden eser kalmamış Sivas’ın üstüne daha çok baskı kurmak pozisyon üretmek gerekirdi.

Ateş hattından kurtulmak elbette galibiyet ile mümkündü galibiyeti de gol atana veriyorlar skoru koruma telaşına düşenlere değil.

Bana göre Konyaspor için Sivas maçında film 70. dakikada koptu. 

Alper’in bu dakikada inanılmaz çalımlarla ceza sahasına getirdiği ve adeta al da at dediği topu Bajiç’in kalecinin üzerine nişanlaması inanılmazdı. İnanın kaçırması daha zor bu pozisyonda Bajiç o golü atsa Sivas’ın gardı daha da düşer bu maçtan 3 puanla çıkardık.

Neticede beraberlik için yüklenen Sivas 90’da kornerden bir gol daha attı çok az pozisyon bulabildiği maçta 2 kafa ile Konyaspor’u yıktı gitti maç berabere bitse de...

Son dakika golüne Johnsson ile karşılık verecek olduk ama bu oyuncu da Bajic’e nazire yaparcasına topu kalecinin üzerine nişanlayınca 3 puan uçtu gitti umutları biraz daha bitirdi..

Söylenecek çok şey var ancak bu saatte dam alçak değnek kalkmaz!..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar