Bir şey eksik ama tamam olan 3 puan
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

Bir şey eksik ama tamam olan 3 puan

29 Eylül 2019 - 20:50
Reklam

İttifak Holding Konyaspor, Kayserispor karşısında son dakikada da olsa 3 puan kazanma başarısını gösterdi.

Bazı maçlar vardır, top istemez, olmaz ya hani ne yapsan olmaz adı şanssızlık olur, daha ötesi beceriksizlik olur, olur da olur hani bir gol olmaz..

Lakin Konyaspor’da adı konulamamış bir durum var bu sezon.

Dün de böyleydi önceki maçlarda da görüldüğü gibi.

Bunun için yorumum başlıkta da vurguladığım gibi ‘bir şey eksik ama ne?’

Tamam olan tek şey alınması son derece zorunlu olan 3 puandı o da alındı neticede son dakikadaki penaltı ile de olsa..

Maçta öyle ilginç anlar oldu ki hani bir çaba, arzu, istek, siz adına ne derseniz artık, eksik olan bir şey vardı. Mücadele var netice yok. Bakıyorsunuz bazen mücadele de yok. Kim nerede ne yapıyor anlayamıyor, şaşırıyorsunuz. İyi olduğun bir bölümde bir anda işler tersine dönüyor son derece kötü futbol sergileniveriyor.

Bu kötü futbolun faturası sadece tepki gören forvet Bajic’e kesilemez doğrusu..

Haftalardır eleştirdiğimiz Bajic, yine inanılmaz top kayıpları ile adeta sahada kaybolup gittiği dakikalarda artık sabrı taşan bir gurup taraftarın da yuhlamalarına maruz kalıyordu.

Gerçekten üzücü. Tasvip etmek gerçekten zor bu tür bir davranışı.

Hiç bir futbolcu sahaya başarısız olmak ve sonucunda ıslıklanıp yuhalanmak için çıkmaz. Lakin sen de biraz çaba göster be Bajic kardeş.

Bizim eleştirilerimiz elbette daha iyi bir Bajic görmek için.

Sen bu değilsin kardeşim..

Defansta 9.dakikada inanılmaz bir ters vuruş yapan Shengelia ile golü kendi kalemize attıktan sonra, ‘hayır böyle gitmez hemen cevap verir bizim takım’ diye düşünenler hayal kırıklığı yaşadılar ama en azından mücadele eden bir yapıya bürünüyordu ki tam soyunma odasına gitme dakikalarında aynı Shengelia’nın baskısı ile kazanılan top sonrasında Skubiç’in güzel pası ve bitirici Miloseviç’in düzgün vuruşuyla 45 artı 1’de gelen beraberlik golü tüm tribünleri sevince boğuyordu.

Bajic soyunma odasından çıkamadı ikinci yarıda yerine oyuna giren Faruk Miya öylesi hızlı başladı ki ilk etkili atağında yine Miloseviç ile birlikte yokladılar kaleyi ama gol gelmedi. Sonrasında bir kaç tehlikeli atak yapar baskı kurar gibi olduk ama özellikle 70.dakikadan sonra ‘artık bittik yorulduk biz’ dercesine bir futbol sergilemeye başladı Konyasporlu oyuncular.

Anlaşılan, bizim çocukların da bir an önce kavuşmak istedikleri soyunma odasına yine beraberlikle gidilecek, gitti 2 puan daha yine derken son dakikadaki ilginç pozisyonda Skubiç ne kadar penaltı diye itiraz ettiyse de hakeme inandıramadı üstelik şiddetli itirazdan bir de sarı kartı gördü..

VAR deyreye girdi, pozisyonu tekrar izleyen hakem Alper Ulusoy 90+6’da beyaz noktayı gösterdi de verilen penaltıyı gole çevirip 3 puana uzanan taraf olduk.

Bir önceki Göztepe ile yapılan mücadelede tanınmaz haldeki Konyaspor, evinde oynadığı bu maçta da iyi göründüğü anlar sonrasında zaman zaman sahada yine tanınmaz hale geliyordu ya işte üzerinde durulması gereken bunun neden kaynaklandığı olmalı.

Her zaman görmeye alıştığımız, birbirine yakın oynayan, hep yardımlaşan, ayağa pas yapan takım nedense ceza sahası etrafına geldiği anda bir afallama durumuna neden girer, defans yaparken oluşan birlikte hareket etme yardımlaşma neden hücumda artık sergilenemiyor, bir düşünmek gerek.

Bir sorun var ve yine tekrarlıyorum bu sorun sadece Bajic değil, takımda adı konmamış bir şey var.

Bir şey eksik ama ne?

Spor dolu günler dileğiyle..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar