Aşırı özgüven!
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

Aşırı özgüven!

09 Mart 2021 - 11:40

İstanbul’da 2-0 yendiği Fenerbahçe’yi konuk eden Konyaspor, maçı 3-0 kaybetti.

Aslında İlhan Palut hoca ile yepyeni bir heyecan ve ivme yakalayan, son 4 maçında mağlubiyet yüzü görmeyen, güzel futbol sergileyen Konyaspor’un, özellikle evinde ağır darbeler alan ancak zirve yarışından kopmak istemeyen Fenerbahçe karşısında bu kadar enteresan bir ilk 30 dakika çıkarmasının başlıca nedeni bana göre bazı futbolculardaki aşırı özgüvenden kaynaklandı..!

2-0’a kadar ne savunma ne de pas yapabilen, adeta şaşkına dönen bir Konyaspor vardı sahada...

Bunda bence Konya tabiri ile ‘galesiz’ halleri ile artık sıkıntı veren bazı oyunculardaki hocanın ısrarı da etken aslında, İlhan Palut hoca da belki de kazanmak istediği, güvendiği bu isimleri süre vererek daha iyi tanımak istiyor herhalde de bu skor tabelasının bir anda 2-0’a gelmesini sağladı ne yazık ki..

Ne zaman ikinci golü yedik o zaman aklı başına geldi de atı alan üsküdarı geçti o ara elbette kolay değildi güçlü rakip karşısında geri dönüş ve olmadı da..

Guilherme’nin yokluğu o kadar belliydi ki yerine o bölgede ben Abdulkerim’in başlamasını beklerdim doğrusu, ancak hoca Adil’i tercih etti..

Belki top kayıpları ile adeta saç baş yolduran, ancak buna rağmen en çok rakip ceza sahasında gözükenlerden olan Sekidika’nın kaçırdığı ya da bir başka deyişle kaleci Altay’ın refleks kurtarışlarından birisi gol olsaydı bambaşka bir tablo ortaya çıkabilirdi, ne var ki tek gerçek skor tabelası..

Şu da bir gerçek ki belki ilk maçtaki 2-0 Konyaspor galibiyeti nedeniyle oluşan psikolojiden, belki de zirveden uzaklaşmamak adına artık nasıl bakarsanız, çok ama çok hırslı bir Fenerbahçe vardı sahada.

Maça inanılmaz hırslı ve hızlı başladılar ve son haftalardaki kötü gidişatın olası ağır faturasını ödememek adına müthiş bir futbol sergilediler 2-0’a kadar.

Bu hengamede İlhan Palut hocanın hemen oyuna müdahalesi sonrası pas yapan hatta ikinci yarı rakibi adeta sindiren bir Konyaspor vardı sahada ancak bu baskı gol getirmedi bir türlü...

Son dakikadaki Sehic’in elinden kaçırdığı top da güzel kurtarışlarını heba eden bir görüntü olunca maç 3-0 sona erdi.

Elbette aslolan bundan sonraki maçlar ve doğrusu 2-0’dan sonraki agresif, iştahlı arzulu oyunun önümüzdeki maçlara yansımasıdır...

32 puanla 12. sıradayız bu hafta 30 puanla 15. Kasımpaşa ile deplasmanda oynayacağız.

Yani esas rakibi ile zor bir 90 olacak..!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar