3 puana mal olan...
HAKAN MARKUPÇU

HAKAN MARKUPÇU

3 puana mal olan beceriksizlikler!..                                                                                                   

22 Şubat 2020 - 18:45

Konyaspor Kayseri deplasmanında 2-2 berabere kalarak uzun süre önde götürdüğü maçta bireysel beceriksizlikler yüzünden yediği iki basit golle 3 puanı adeta elinin tersiyle itti..

İlk yarıya önde basarak pres yaparak başla iyi oyna 2 de gol at, kalecinin ikramıyla bir gol ye neyse de ikinci yarıda hiç gitme hep savun, inanılmaz bir gol kaçır o top dönsün 30 saniye sonra kalende golü gör maç bitsin..

Hikayeye bak olacak şey değil..

87 dakika maçı önce götürüp, maçı 3-1’e getirme şansını kaybetmek ve aynı dakikada olmayacak gol yiyerek 3 puanı kaçırmak gerçekten üzücü oldu.

Özellikle sonradan oyuna giren Thuram’ın sahadaki isteksizliği oyuna yedek başlamasından mı kaynaklanıyor bilemem ama takımda en çok para kazananlardan olan Hurtado’nun yedek kulübesindeki neşeli halleri, oyuna girdikten sonraki galesiz oyunu oldukça sinir bozucuydu.

Bu ikili için bu satırları not alıyordum ki öyle bir gol kaçırdılar gerçekten şok ediciydi ve o top döndü karşı kale önünde başlayan hatalar zincirini orta saha ve Serkan’ın da tamamlamasıyla kalemizde beraberlik golünün yenilmesine neden oluyordu.

İKİ YARI İKİ FARKLI TABLO

Oysa Konyaspor, deplasmanda olmasına rağmen maça çok iyi başlamıştı. Rakibine ön alanda baskı kurarak çıkmasını engelliyor, orta sahada çok başarılı olarak dikine diri oyun 44 dakikada 2-0 öne geçmemizi sağlıyordu. Üstelik bu süre boyunca rakibi de getirmiyorduk kalemize ki 45’te hani öylesine denebilecek basit bir kafa vuruşunda Serkan’ın göğsünden sektirdiği topun gol olması devreye 2-1 girmemize neden oluyordu..

Aynı Serkan 41’de kullanılan ve tam 90’a giden bir frikik vuruşunu muhteşem bir refleks ile çıkartıyordu. İlk yarının son dakikasında o basit kafa vuruşunda yerden seken topun göğsünden de sekmesine izin vermeyecek, o topu tutacaktın Serkan..

Doğrusu bu beceriksizlik takımın 3 puanına maloldu..

Bu yarıda aksayan tek şey sol kanat oluyordu. Robert Mak görev verildiği bu mevkide durmaktansa daha çok Miloseviç’in yanına yaklaşarak ortadan kaleye gitme hevesiyle mevkisini boşaltıyordu 45 dakika boyunca sol kanatsız oynadık ve daha çok sağ kanattan hücum yaptık bu nedenle.

İkinci yarıya daha diri ve istekli başlayan Kayserispor beraberlik golü için yüklendikçe yükleniyordu. Orta sahamızda anlamsız bir panik başlamış, tamamen bu mevkiyi rakibe teslim etmiştik.

İşte bu dakikalarda önce Thuram sonra Hurtado oyuna alındı. Sanki bu hamleler için biraz geç kalındı desem haksız da sayılmam çünkü ilk yarıdaki tablo tamamen tersine dönmüş, çok baskı yememize rağmen hiç topu ileriye taşıyamaz hale gelmiştik. Kayserispor’da son 15 dakika artık yürüyecek hal bile kalmamıştı ancak buna rağmen ilk yarıdaki oyunun birazını bile sergileyemiyor rakibin üzerine gitmiyordu Konyaspor..

Thuram ve Hurtado ikilisi ile kaçırılan golün ardından aynı dakika içinde beraberlik golü gelmesi ise inanılmaz dramatik bir an oluyordu. Thuram’ın beceriksizliği de kaleci Serkan’ın ikinci yarıda kurtardığı 2 net gole rağmen maçın berabere bitmesine 3 puanın da bu beceriksizlikler nedeniyle kaçırılmasına neden oluyordu.

Neticede iki farklı öne geçilmesine rağmen iki yarıdaki iki farklı tablo ve iki futbolcunun beceriksizlikleri 3 puan yerine 1 puanla ayrıldığımız bir deplasman mücadelesine sahne oldu. Kayseri’yi sezonun ilk yarısında 2-1 yenmiştik ve bu takımın evinde aldığı tek galibiyetti. Şimdi ise deplasmanda 2-1 yenme fırsatını elimizin tersiyle ittik ya işte bu da oldukça üzücüydü.

Haftaya evimizde yine sezonun ilk yarısında deplasmanda 4-1 yendiğimiz Kasımpaşa ile oynayacağız. Alt sıralardan kurtulmak istiyorsak bu maçtan mutlak 3 puanla ayrılmalıyız ve Kayseri deplasmanında ilk 45’teki oyunu sergileyebilirsek bu çok da zor değil.

Bakalım o zorlu maç nasıl sonuçlanacak, ancak Bülent hocanın taraftar önünde bocalayan bazı isimlerle ilgili gereken tedbirleri almasını ve bu ikinci yarıdaki skor koruma telaşını çözmesini bekliyoruz...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar