Siyasetin saygısı...
ABDULLAH YILDIRIM

ABDULLAH YILDIRIM

Siyasetin saygısı...

19 Şubat 2019 - 21:06 - Güncelleme: 19 Şubat 2019 - 23:18

Siyasi parti genel başkanlarının birbirlerine saygısı ayrı bir konu, ama genel başkanlara ve parti yöneticilerine saygı kusursuz.. Geçen gün bir milletvekili, genel başkanından bahsederken, o kadar inceldi ki kopacak zannettim.. Biz burada asil millet diye yazıyoruz ama yağcı ve ezik, büyük bir topluluk var.. 

Halbuki genel başkanlar bu işi para için yapıyor.. Hepsinin aylık geliri sadece siyaset yaptıkları için en az 30 bin lira alıyorlar.. Cumhurbaşkanı sanıyorum 105 bin lira alıyor.. Yani siyaset bir geçim yolu. Bir de devlet bunları koruyor, makam arabası veriyor, işin garibi milyonlarca ezik maraba da bunların resimlerini paylaşıp, her gün ne kadar büyük adam olduklarını söyleyip, saygılarını sunuyorlar..

Beğenmediğiniz batıda başbakanlar bisiklete biner, İngiltere kraliçesinin kocası arabayı kendisi sürer. Bizimkiler sanırsınız Brunei sultanının torunları. Şatafat, gösteriş, sonsuz..

Hele birisi varki, yürümekten aciz, yazılı açıklama ile güya sert açıklama yapar.. Bırakıversen düşecek.. Bu reis, abla, bilge ünvanları da bize has.. Şeyh uçmaz müritleri uçurur...

Buram buram doğu kokuyor her şeyimiz.. Devlet bu dönemde Sümerbank'tan petrol ofisine kadar her şeyi satmış, şimdi mahalle aralarında manav açacakmış.. Devlet üretme çiftliklerini bari satmasaydınız.. Ama o da gitti.. Türkiye'de dolar milyarderi sayısı binleri aşmış, petrol çıkartmadığımıza göre ne oldu da bunlar dolar milyarderi oldu.. Bu kadar gelir adaletsizliği olur mu?..

Genç nüfusu mutlaka iş sahibi yapılmalıdır.. İkdidara yakın olanların çocukları ile iş bitmiyor. Onları işe alıyorsunuz, diğer taraftaki gençler sınavdan sınava koşmaktan yoruldu.. Devlet, teşvikleri çok büyük işletmelere veriyor, hala turizme teşvik veriyor.. Rahmetli Özal diye andıkları döneminde Dünya kurulduğundan beri var olan deniz kıyısındaki tüm alanlar peşkeş çekildi, yetmedi otel paraları verildi... O sahiller unutulmamalı ki, 84 milyon insanın ortak malıdır..

Parti genel başkanları partilerinin başında çok kalıyorlar, bir sorun da bu şekilde oluşuyor.. Ve tüm partilere bakın hiç birinde ikinci adam yok. 17'nci sıradan başlıyor.Onun için gel dendiği zaman gelen, git dendiği zaman gidecek, omurgasız tipler etraflarını dolduruyor.. Biat kültürü Türklüğe has bir kültür değildir.. Türklerde biat yoktur.. Biat doğuya has, tarikat ve cemaatlerin işidir..

Bakın ilkokul mezunu bir hoca eskisine, koca koca generalller, hakimler, iş adamları el etek öpmüş, bir darbe yapacak güce erişmiş.. 

Türklükte saygı vardır ama el etek öpmek yoktur. Vallahi kendi çocuklarıma bile hayatta el öptürmedim.. Sevgi vardır ama karşılıklı, mertlik vardır..

Fikri, vicdanı hür, dürüst nesiller yetiştirmek için önce kendimize saygı duymalıyız..

Siyaseti ticaret ve yükselme yolu olarak görürsek, veremeyeceğiniz taviz yoktur. Hayır kendisi versin ama bir yere geldiği zaman aynı şeyleri bir alt kadrosundan istemesi bozulmanın tam ortasıdır..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar