İnsan sıkıntısı
ABDULLAH YILDIRIM

ABDULLAH YILDIRIM

İnsan sıkıntısı

13 Nisan 2019 - 22:13

82 milyonu geçmiş bir ülkede insan nasıl sıkıntı olabilir veya eksik olabilir diye aklınıza gelebilir. Evet ülkede gerçek sıkıntı, kaliteli insan azlığıdır. En tepeden en aşağıya kadar ciddi bir seviye ve güven sorunu olan kişilerin öne çıkmış olması, meselenin ana hatlarını oluşturuyor.. Bizim bilinen tarihimizi  İskitlerden alan var ama zorlamadır. Hunlardan aldığımızı farz edersek, yaklaşık 2400 yıllık bir devlet geleneğinin olması lazım..

Hunlar konusunda da tam emin değilim, Çin kaynaklarında belirtilen kavim Türk mü değil mi? Bana göre kesin değil.. Zaten Hun kelimesi de Çinceden geliyor. Türkçe manası da hiç hoş bir kelime değil. Tek bir Türkçe eser olmaması da bu şüphemizi doğruluyor..

Göktürklerden almak daha doğru gibi geliyor.. Yine de 2000 yıllık devlet geleneği var..

Peki binlerce yıllık devlet geleneği olan bu ülke niye bu kadar şark kurnazı devlet adamları ve yöneticiler yetiştiriyor? Veya şöyle düzeltelim; belediyelerden tutun tüm kamu hizmetlerini yapanlar niye bu kadar güvensiz. En küçük bir fırsatta beytü'l-mal dediğimiz devlet malına el atıp, resmen çalmaya ve çaldırmaya zemin hazırlıyorlar..

Dürüst, haysiyetli, namuslu, bizim Turancı görüşe uygun Tanrı dağı kadar dik adamlar, devletin önemli makamlarına gelemiyorlar.. Bir yerlere gelmenin yolu mutlaka ezik ve el etek öpmekden mi geçiyor?.. Niye adam gibi sistem oturmuyor? Hasbelkader bir yere gelen herhangi biri, sıradan, kendini seçilmiş insan zannetmeye başlıyor..

Bunun bir nedeni de halkın teveccühüdür.. Halk gerçekten kaliteli insan yerine daha çok bağırana prim veriyorsa, yolsuzluğa hoşgörü ile yaklaşıyorsa, o zaman zihinlerinden geçen şudur; yahu fırsatını bulsak biz de aynısını yaparız. İşte bu en tehlikeli düşünce sistemedir. Neyle cilalarsanız cilalayın asla gerçeği saklayamazsınız..

Kalitenin düştüğünü nerden anlıyoruz? Adam kayırmacılığın son derece yaygın olmasından. "Bizden olsun, aman ne yaparsa yapsın" mantığı son derece yaygındır.. Şimdiki devlet adamlarımız neyin övünmesini yapıyorlar, anlamak mümkün değil. Milletten aldıkları vergi ile yol yapmanın neyini övünüyorsunuz veya bunları niye övüyorsunuz? Bunlar hangi millet?..

Koskoca Doğu Roma'yı yıkan, çağ açıp çağ kapatan Fatih, inanın bu dönem kadar kibirli değildi.. Anadolu'yu fetheden Alparslan, bu kadar öğünmemiş, bu kadar övülmemişti.. Sina Çölü'nü aşan Yavuz bile daha sade idi..

Bu ne kardeşim? O zaman ne yaptık? Lider diye parti genel başkanlarına bu kadar tapınma derecesine varacak kadar övgünün sebebi ne?.. Ne yaptılar? Ya tarihe ne ile geçecekler? Niye eziksiniz de bu kadar yağ çekiyorsunuz? Türklük de var diyorsanız, asla yok. Var diyen bir kişi çıkmaz..

İslamiyette var derseniz, böyle bir şey yok... O zaman bu dalkavukluğun sebebi ne?..

O zaman bu ülkede çok ciddi bir insan sıkıntısı var.. Tazmanya canavarı gibi önüne gelirse yiyip bitiren bir nesil oluşturduk.. Köylü üretmiyor. Hiç abartmayın, tembellik var. Bugün koyunu, kuzuyu bile dışardan alıyoruz. İki yıldır Sırbistan'ın etini yiyoruz..

Sanayicinin ürettiği kaliteli değil. Hizmet alımında mutlaka hile çıkıyor.. Tepeden tırnağa ülkenin yenilenmeye ihtiyacı var..

Mutlaka eğitimden başlamalı. Son Türk Devletinin kurucusu Atatürk'ün dediği gibi fikri hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmeye ana okulundan başlamalı. Gelecek nesillere kötü örnek olan bu günkü yapıyı ortadan kaldırmalıyız..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar