Yaylapınar yeni pazar alanına kavuştu

Yaylapınar yeni pazar alanına kavuştu

Meram Belediyesi'nin yeni düzenlemesiyle cadde üzerinden kurtarılarak yeni alanına kavuşan Yaylapınar Açık Pazarı hizmet vermeye başladı

07 Haziran 2020 - 16:48

Yaylapınar Mahallesi Kaş Caddesi üzerinde kurulması dolayısıyla hem trafiğin aksamasına hem de alışverişin çok kötü şartlarda yapılmasına neden olan Yaylapınar Pazarı, Meram Belediyesinin 18. Madde uygulamasıyla yaptığı düzenlemeyle yeni açık alanına kavuştu.

Vatandaşların ve esnafların pazar alışverişlerini çok daha rahat ve konforlu yapmalarını sağlayacak yeni alanın sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilen çizimlerinin tamamlanmasının ardından esnafların yeni yerleri Meram Belediyesinde gerçekleştirilen kura ile belirlendi. Yeni alanı ve çehresiyle kapılarını Cumartesi günü vatandaşlara açan Yaylapınar açık pazar yerinde  yaklaşık 4 bin  metrekarelik bir alanda 44 tuhafiye, 44 de meyve sebze gıda grubu olmak üzere toplam 88 pazarcı esnafı tezgâh açabiliyor. Yaylapınar Pazarı, yapılan düzenlemeyle birlikte  önemli bir açığı kapatacak, pazarın kurulduğu günlerde yaşanan trafik sıkışıklığını da önemli ölçüde çözecek.

PAZAR ALANI YENİ YERİNDE HEM ESNAFI HEM VATANDAŞI HEM DE TRAFİĞİ RAHATLATACAK

Pazar alanları noktasında nihai hedeflerinin Meram’da Kapalı Pazar alanlarının sayısını olabildiğince artırarak alışverişlerinde vatandaşlara ve esnaflara maksimum konfor ve rahatlık sağlamak olduğunu söyleyen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Bunu sağlayacağımız güne kadar hali hazırda zorlu şartlarda hizmet veren pazar alanlarımızı vatandaşlarımızın rahat alışveriş yapabilecekleri şekilde yeniden düzenliyoruz. İşte bunlardan biri de Yaylapınar Pazar Alanı oldu. Pazarımızı cadde üzerine kurulmaktan, sokak aralarını işgal etmekten kurtardık. Hem vatandaşımızı, hem esnafımızı hem de trafiği rahatlattık. Özellikle sosyal mesafe kurallarının önem arz ettiği bu dönemde vatandaşlarımızı hayati önem taşıyan sıkışıklıktan kurtarması da şu zorlu günler için önem arz ediyor. Tüm bu özellikleri ve güzellikleriyle yeni alan mahallelerimize ve Meram’ımıza hayırlı olsun” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Normalleşiyoruz ama rakamlar korkutuyor
Normalleşiyoruz ama rakamlar korkutuyor
Konya hala kırmızı
Konya hala kırmızı