Yayla’dan yayın hayatına yeni bir eser

Yayla'dan yayın hayatına yeni bir eser

Konya'da haftalık yayınlanan Üretici Haber Gazetesi'nin Yazı İşleri Müdürü ve Üretici Haber Sitesinin Genel Yayın Yönetmeni İmdat Yayla’nın gazete yazılarından oluşan “Bir İdeal İnşası” adlı kitabı yayınlandı

07 Şubat 2021 - 13:08

İmdat Yayla’nın Bir İdeal İnşası kitabını Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık tarafından baskısı yapıldı. Gazete yazılarından derlenen kitapta, İmdat Yayla’nın siyasi, sosyal, tarihi ve toplumsal konuları ele aldığı yazıları yer alıyor.

Yayla, kitabı yazarken hayallerinin peşinden gittiğini belirtirek, "İnsana verilen bir emanettir ömür süresi. Takvim yaprakları tükenirken, emanetin süresi de kısalır gitgide. Dünyaya doğar, burada yaşar ve gelip geçeriz biz de. Tıpkı bizden önceki fanilerin yaptığı gibi, lakin ömür takvimi tükenirken, o takvimin arka yapraklarına her gün ne doldurabildiğimiz, neler yazdırabildiğimiz değil midir esas olan? Dünya, kendi düzeni içerisinde insanı isteyerek ya da istemeyerek de olsa her gün biraz daha küçültüyor. Şöyle birazcık düşünebilseydik, zaman akarken tek akıntının zaman olmadığının idrakinde olabilseydik keşke” dedi.

1965 yılında Konya’nın Yunak ilçesinde doğan İmdat Yayla, MTA’da ve Konya Şeker Fabrikasında çalıştı.  Emekli olan İmdat Yayla, ulusal yayınlanan Tercüman ve Konya yayınlanan Anadolu’da Manşet Gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. 2014 yılında yayına başlayan Üretici Haber sitesinin Genel Yayın Yönetmeni görevini yürütürken, 2015 yılında kurduğu Üretici Haber Gazetesi'nin de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini sürdürüyor. Yayla, evli iki çocuk babasıdır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste bugün rakamlar düşüşte
Koronavirüste bugün rakamlar düşüşte
İlhan Palut: Hatalarımızdan ders alacağız
İlhan Palut: Hatalarımızdan ders alacağız