Yardımcı eczacılar için başvuru dönemi başladı

Yardımcı eczacılar için başvuru dönemi başladı

Türk Eczacılar Birliği 2019 yılı yardımcı eczacılar Başvuru ve Yerleştirme Takvimi'ni açıkladı. Eczane açmak için başvurular 8-17 Temmuz tarihleri arasında yapılabilecek

09 Temmuz 2019 - 13:10

Konya Eczacılar Odası Başkanı Ecz. Adem Açıkgöz, Türk Eczacılar Birliği'nin 2019 yılı İkinci, Üçüncü, Dördüncü ve Beşinci Başvuru ve Yerleştirme Takvimini açıkladığını söyledi.

Açıkgöz, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nca onaylanmış ve yardımcı eczacılar için başvuru dönemi ve yerleştirme takvimlerinin belirlendiğini ifade ederek, önkayıt işlemlerinin 8 Temmuz 2019 Pazartesi günü başladığını, 19 Temmuz 2019  Cuma günü saat: 17.00’ye kadar devam edeceğini kaydetti.

Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Açıkgöz, “Yardımcı eczacı olarak çalışmak isteyen meslektaşlarımız, çalışacakları eczaneyi kendilerinin bulamaması durumunda, başvuru ve yerleştirme takvimi dönemlerinde, diploma veya geçici mezuniyet belgesi ve kimlik belgesi ile ön kayıt yaptırmak üzere kendilerine en yakın Bölge Eczacı Odasına, Konya’da ise Konya Eczacılar Odasına başvurabilecektir" dedi.

2019 yılı Üçüncü Başvuru ve Yerleştirme Takvimi şu şekilde açıklandı:

"08-19 Temmuz 2019 tarihleri arasında, Bölge Eczacı Odaları tarafından, yardımcı eczacı adaylarının ön kayıt başvurularının alınması ve ön kayıt sonrasında başvuru sahiplerine tercih ekranı için kullanıcı adı ve şifrelerinin imza karşılığında verilmesi, 22-25 Temmuz 2019 tarihleri arasında, Türk Eczacıları Birliği tarafından açılacak ekran aracılığıyla adayların il tercih başvurularının gerçekleştirilmesi, 26 Temmuz 2019, yapılan başvurular doğrultusunda yerleştirmelerin gerçekleştirilmesi ve sonuçların duyurulması. Bu doğrultuda Bölge Eczacı Odalarımız, ön kayıt işlemlerini, Eczacı Bilgi Sistemi'ndeki ekran aracılığıyla 08 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 08.30 itibariyle yapabileceklerdir. Ön kayıt işlemleri, 19 Temmuz 2019 Cuma günü saat 17.00’ye kadar devam edecektir. 

Yardımcı Eczacı Ön Kayıt Başvurusu yaparak, il tercihi aşamasında tercihte bulunacak olan meslektaşlarımızın, yardımcı eczacı olarak çalışacakları eczanelere yerleştirilmesi aşamasında, Eczacı Bilgi Sistemi'nde kayıtlı olan eczane çalışanları bilgileri esas alınacaktır. Ön kayıt işlemini tamamlamış olan eczacılarımızın, il tercih başvurusunu gerçekleştirmeden önce,  yardımcı eczacı olarak çalışacağı eczaneyi kendisinin bulması ve bu nedenle, yaptırmış olduğu ön kaydı sildirmek istemesi halinde, 19 Temmuz 2019 Cuma günü saat 17.00’ye kadar kendisine en yakın Bölge Eczacı Odasına başvurarak bu işlemi gerçekleştirebilecektir."

KONYA OLAY

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konyaspor, Hilmi Kulluk'la devam
Konyaspor, Hilmi Kulluk'la devam
Konyaspor Başkanı Kulluk, yönetimini açıkladı
Konyaspor Başkanı Kulluk, yönetimini açıkladı