"Yardım diye verdiğiniz para dolandırıcılara gitmesin"

"Yardım diye verdiğiniz para dolandırıcılara gitmesin"

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısı ile açıklama yapan Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, "Bizim adımıza para toplayanlara itibar etmeyin, biz dilenci değiliz" dedi

03 Aralık 2020 - 12:28

Sakatlar Derneği Konya Şube Başkanı Ahmet Mıhçı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nü kutladı.

Dünya Engelliler Günü nedeniyle ile yaptığı yazılı açıklama yapan Mıhçı, "Biz engelliler olarak hayatın her zaman içinde yer aldık, almaya da devam edeceğiz. Engelleri nedeni ile eve kapanan bizim insanımız artık bu düşünceleri bir kenara bırakmış, kendisi ile barışmış, hata tebessümle, ümitle bakmaya başlamıştır. Her sağlıklı bireyin potansiyel engelli olduğu insanımızın aklından çıkmamalı. Engellilerin hayatla olan tüm engelleri ortadan kaldırılmalı ve onların hayatının her kademesine kolaylık sunulmalıdır" dedi.

Kendilerini üzen tek şeyin isimlerinin kullanılarak para toplanması olduğuna vurgu yapan Mıhçı, "Derneğimizle ve bizimle ilgisi olmayan kişiler dernek ismimizi kullanarak, vatandaşlardan para topluyor. Bu para nereye gidiyor bilmiyoruz. Ama üstüne basa basa vurgulamak istiyorum ki, biz para toplayan dergi ya da mecmua satarak gelir elde eden bir dernek değiliz. Bu art düşünceli insanlara karşı halkımızı uyarıyoruz. Paranız bize değil bu dolandırıcılara gidiyor. Biz dilenci gibi para toplayan bir dernek değiliz. Bağışçılarımız var, devletimiz var. Şükürler olsun ki, onlar bizi hiç yalnız bırakmadı" ifadelerini kullandı.

Mıhçı, mesajında ayrıca, "Fiziksel engel hayata engel olmaz ama düşünce engeli, vicdan, merhamet engeli hayat yaşatmaz" diyerek, akıllara kazınacak bir mesaj verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını çözmek için geliyoruz”
“Dersimize çok iyi çalıştık, çiftçinin sorunlarını...
Ümütkesmez: Konya çiftçisinin hesap sorma vakti gelmiştir
Ümütkesmez: Konya çiftçisinin hesap sorma vakti gelmiştir