Yapılandırmada son başvuru tarihi 1 Şubat

Yapılandırmada son başvuru tarihi 1 Şubat

SGK Konya İl Müdürü Yavuz, vatandaşların borçlarına yönelik yapılandırma fırsatını kaçırmamaları için acele etmeleri gerektiğini hatırlattı

28 Ocak 2021 - 12:23

SGK Konya İl Müdürü Murat Mustafa Yavuz, sigorta primleri, genel sağlık sigortası primleri başta olmak üzere birçok konudaki yapılandırma için son başvuru tarihinin 1 Şubat olduğunu hatırlattı. Yavuz, vatandaşlardan bu fırsatı kaçırmamalarını istedi.

Kanunun vatandaşlara önemli avantajlar sağladığını ifade eden Yavuz, yapılandırmada anapara borçlarının gecikme cezası ve gecikme zammının tamamını silerek bunun yerine tahakkuk edecek yurt içi üretici fiyatları endeksi değişim oranı (Yİ-ÜFE) baz alınarak yeniden yapılandırıldığını, borçların ilk taksit ödeme süresi sonu olan 31 Mart 2021 tarihine kadar peşin ödenmesi halinde Yİ-ÜFE tutarının yüzde 90'ı silindiğini bildirdi.

Yapılandırılan borçlar ikişer aylık dönemler halinde 6, 9, 12 veya 18 taksitle ödenebiliyor. Yapılandırmaya 01 Şubat 2021 tarihine kadar e-sigorta/e-devlet kanalıyla, şahsen veya posta yoluyla ilgili Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne veya Sosyal Güvenlik Merkezlerine başvuru yapılabilecek.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koronavirüste bugün rakamlar düşüşte
Koronavirüste bugün rakamlar düşüşte
İlhan Palut: Hatalarımızdan ders alacağız
İlhan Palut: Hatalarımızdan ders alacağız