Yapılandırma sektöre nefes aldıracak

Yapılandırma sektöre nefes aldıracak

Tekin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Tekin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen yeniden yapılandırma düzenlemesinin birçok sektöre olduğu gibi inşaat sektörüne de nefes aldıracağını söyledi

27 Ekim 2020 - 11:26

İnşaat sektöründeki başarıları ile son günlerde kendinden sıkça söz ettiren Tekin İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Kamuran Tekin, geçtiğimiz hafta içerisinde TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen yeniden yapılandırma düzenlemesinin birçok sektöre olduğu gibi inşaat sektörüne de nefes aldıracağını kaydetti.  
Son birkaç yılda özellikle inşaat sektörünün karşılaştığı sorunların sektöre büyük bir darbe vurduğunu kaydeden Kamuran Tekin, inşaat maliyetlerinin artmasıyla birlikte vatandaşında alım gücünün azaldığını buda sektöre büyük zarar verdiğimi bildirdi. Kamuran Tekin yaptığı açıklamada “ inşaat sektörümüz yaklaşık 100 kalem malzeme ve paralelinde sektörlere lokomotif olmakta. Bizler son yıllarda maliyetler ile başa çıkamaz hale geldik. Özellikle döviz kurlarındaki artış maliyetlerimizinde ciddi yükselmesine neden oldu. Yükselen maliyetlerde vatandaşa yansıdı ve sektör zarar gördü. Bunun yanı sıra dünya üzerinde yaşanan ve ülkemizde de iyiden iyiye hissettiren Kovid-19 salgını vatandaşında alım gücünü ve yatırımlarını sıkıntıya soktu. Hem maliyet artışları hemde alım gücünün azalması sektörümüzü ciddi bir dar boğaza soktu. Bu sorunlar ile mücadele ederken Vergi ve SGK giderleri neredeyse nefesimizi kesti. Geçtiğimiz hafta TBMM ye sunulan yapılandırma bizleri son derece mutlu etti. Birçok sektör tarafından beklenen bu yapılandırmaya yetkililerin kulak vermesi son derece önemli. Biriken borçların yapılandırması sektörlere de canlılık yatacak. Hem devletimiz alacaklarını almış olacak hem vatandaşımız birikmiş borçlarını taksitlendirerek ödeyecek. Bu haberin sektörümüze pozitif enerji katacağından şüphem yok” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zazadın Hanı'nda düğün
Zazadın Hanı'nda düğün
Son 24 saatin koronavirüs rakamları açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs rakamları açıklandı