Yamaç paraşütü tutkunlarının tercihi Acıgöl

Yamaç paraşütü tutkunlarının tercihi Acıgöl

Karapınar’da masmavi suyuyla öne çıkan Acıgöl bölgesi "Gökyüzüne dokunmak" isteyen yamaç paraşütü tutkunlarını ağırladı

22 Haziran 2021 - 16:10

Yamaç paraşütü için her yönü ile dikkat çeken Acıgöl, yamaç paraşütü tutkunlarının uğrak yeri haline geldi.

Konya'nın Karapınar İlçesi'ne çeşitli illerden gelen 20 paraşüt tutkunu, Acıgöl bölgesinde keyifli uçuşlar gerçekletirdi.

İniş yapılan zeminin uygun olması, taş ve sert cisimlerin olmaması ve rüzgârın elverişli olmasını fırsat bilen adrenalin tutkunları, yüzlerce metre yükseklikte güzel manzaranın tadını çıkarıyor.

Yamaç paraşütü tutkunları Acıgöl’ün eşsiz manzarası karşısında farklı uçuş deneyimler yaşıyor.

Yıllardır profesyonel olarak yamaç paraşüt sporu ile uğraşan Mustafa Ulutaş, "Karapınar, Karacadağ ve Göbektaşı bölgesinde uçuşlar gerçekleştirdik. Burası yamaç paraşütü için son derece uygun. Termikler çok uygun. Öğrenciler için güzel. İnişler için de zemin harika. Tek  eksiği yol, Acıgöl yanındaki Gödebektaş'ın yol eksikliği” dedi.

Kadın Pilot Esra Sarıaslan ise, "Karapınar uçuşlar için son derece uygun. Keyifli uçuşlar yaptık. İlkokul yaşlarında Fethiye’de yamaç paraşütü yapanları görmüştüm. O zaman bu sporu yapmaya karar vermiştim. Kadınların da bu sporu yapması gerekir. Çok farkı bir duygu” dedi.

Kafilenin en küçüğü olan 15 yaşındaki Mustafa Uğurlu ise 3 yıldır gökyüzünde uçtuğunu kaydederek, "Babamla birlikte bu sporu yapıyorum. Burada ilk defa uçtum. Yamaç paraşütü yapan herkes buraya gelmeli” diye konuştu.

Mithat KORKUSUZ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Son 24 saatin koronavirüs rakamları açıklandı
Son 24 saatin koronavirüs rakamları açıklandı
Konyaspor, Giresun'da gol bulamadı
Konyaspor, Giresun'da gol bulamadı