Vergi dilimi zulmü devam edecek

Vergi dilimi zulmü devam edecek

Yeni vergi oranlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Türkiye Kamu-Sen Konya İl Temsilcisi Veli Doğrul, kamu çalışanlarına uygulanan vergi zulmünün son bulmasını istedi

29 Aralık 2019 - 16:32

Türkiye Kamu-Sen Konya İl Temsilcisi Veli Doğrul, yeni vergi oranlarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

2019 yılında 18 bin TL olan yüzde 15’lik dilime ait gelir matrahının 2020 yılı için 22 bin TL’ye yükseltildiğinin bilgisini veren Doğrul, sözlerine şöyle devam etti:

“Çalışanlar açısından bunun uygulamadaki karşılığı en geç yılın 6. Ayında bir üst dilime girilecek ve sonraki aylarda gelir vergisinin %20’lik dilimden kesilmesi demektir. Vergisini peşin ödeyen ve toplam gelir vergisi içerisinde çok büyük bir paya sahip kamu çalışanına uygulanan bu dilim dilim zulmün kabul edilmesi mümkün değildir. Devletin maaşını ödediği çalışanını vergi kaynağı olarak görmesi ve dilim dilim bir uygulamaya tabii tutması son derece yanlıştır. Türkiye Kamu Sen olarak talebimiz bellidir ve nettir. Ya % 15’lik dilime tabi vergi matrahı kamu çalışanının yıl boyunca bir üst dilime girmeyeceği bir rakama yükseltilmesi, Ya da kamu çalışanından yıl boyu sadece % 15 vergi kesilecek şekilde yapılacak sabitlemedir. Yeter artık, kamu çalışanını bu dilim dilim uygulanan vergi zulmüne tahammülleri kalmamıştır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Covid vakalarında tırmanış devam ediyor
Covid vakalarında tırmanış devam ediyor
Konyaspor, Hilmi Kulluk'la devam
Konyaspor, Hilmi Kulluk'la devam