Vatandaşı azarlayan Kaymakama ödül gibi atama

Vatandaşı azarlayan Kaymakama ödül gibi atama

Çavuşcugöl Mahallesi'nde bir vatandaşı azarladığı için Konya Valiliği emrine alınan Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, ödül gibi terfiyle Bilecik Vali Yardımcılığına atandı

14 Temmuz 2020 - 13:30

Cumhurbaşkanlığı’nın atama kararları ile Konya’daki bazı vali yardımcıları ve kaymakamların yerleri değişirken, geçtiğimiz hafta sonu Çavuşcugöl Mahallesi’nde yaşlı bir vatandaşı azarlayan Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Bilecik Vali Yardımcılığı’na atandı. Karar, Çavuşcugöl halkı arasında “Ödül gibi atama” şeklinde yorumlandı.

Çavuşcugöl Mahallesi'nde, istimlak kararına karşı çıkarak, traktörleriyle yol kapatan bölge sakinlerinden bir vatandaşa ‘Terbiyesizlik yapma lan’ diyerek azarlayan Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, daha önce Konya Valiliği emrine alınmıştı. Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, “İstenmeyen bu hadiseden sonra Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Konya Valiliği emrine alınmıştır. Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın ise geçici olarak Ilgın Kaymakamı olarak görevlendirilmiştir” denilmişti.

Kaymakam Yunus Fatih Kadiroğlu, Cumhurbaşkanlığı’nın bugün yayınlanan kararnamesiyle Bilecik Vali Yardımcılığına atandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
İş adamı Yakup Küçük hayatını kaybetti
Covid'de günlük test sayısı artıyor
Covid'de günlük test sayısı artıyor